"Wiedźmin" pojawił się na Netfliksie 20 grudnia. W tym krótkim czasie produkcja zyskała miano najczęściej oglądanego serialu na platformach streamingowych na całym świecie. Znacząco wzrosła też sprzedaż gier o Geralcie od studia CD Projekt Red (które zapowiedziało nową odsłonę jego przygód), a także samych książek Andrzeja Sapkowskiego. Najpierw zawojował Amazona, teraz rusza na podbój kolejnej listy bestsellerów.
Zbiór opowiadań "Ostatnie życzenie" posłużył w dużej mierze za materiał źródłowy do stworzenia scenariusza pierwszego sezonu "Wiedźmina". I w związku z tym, 27 lat od pierwszego wydania, trafił na listę bestsellerów "New York Timesa". Pojawił się na dość wysokiej pozycji, bo aż czwartej.
"Ostatnie życzenie" to opowiadania stanowiące wstęp do cyklu o wiedźminie Geralcie. Po raz pierwszy zostały wydane w 1993 roku, drugie polskie wydanie ukazało się równo 10 lat później. Książka została przetłumaczona na angielski i wydana w 2007 roku. To tam można m.in. przeczytać o spotkaniu wiedźmina z Renfri (pokazano je w pierwszym odcinku), opowiadanie o dżinie, dzięki któremu Geralt poznał Yennefer czy historię odczarowania strzygi. Z sukcesu pisarza cieszy się twórczyni serialu, Lauren SS. Hissrich:
Na liście bestsellerów "New York Timesa" pojawiła się jeszcze jedna książka Sapkowskiego. Na miejscu 12. pojawiła się także "Krew elfów", która jest pierwszą oficjalną częścią wiedźmińśkiej sagi - ta liczy sobie pięć części. W tym tomie czytelnik poznaje lepiej historię upadku Cintry i ucieczki Ciri. Następne w serii są książki "Czas pogardy", "Chrzest ognia", "Wieża jaskółki" i "Pani Jeziora".
Oprócz sagi, czytelnicy mogą poczytać o przygodach Geralta we wspomnianym wcześniej tomie opowiadań "Ostatnie życzenie", "Miecz przeznaczenia", "Sezonie burz" - ich akcja jest osadzona przed wydarzeniami z sagi. Alternatywne zakończenie sagi, czy też niekanoniczne opowiadanie z tego wszechświata, znajdziemy także w tomie "Coś się kończy, coś się zaczyna". Sapkowski opisuje w nim ślub Yennefer i Geralta, jednak podkreśla w przedmowie, że napisał opowiadanie na długo przed ukończeniem sagi i należy je traktować jako odrębne od całości.
<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>