"The New York Times" poleca książki Twardocha i Szabłowskiego. "Jaram się jak gromnica na Pasterce"

"The New York Times" opublikował listę najważniejszych książek, które będą miały premierę w 2020 roku w Stanach Zjednoczonych. Znalazły się na niej przekłady "Króla" Szczepana Twardocha i "Jak nakarmić dyktatora" Witolda Szabłowskiego.

Powieść Twardocha, którą na język angielski przetłumaczył Sean Bye, będzie dostępna na Amazonie już 11 kwietnia. Angielski tytuł "Króla" to "The King of Warsaw". Z kolei "Jak nakarmić dyktatora" w przekładzie Antonii Lloyd-Jones ukaże się w USA 28 kwietnia nakładem wydawnictwa Penguin Books pod tytułem How to Feed a Dictator. Ta tłumaczka była razem z Olgą Tokarczuk nominowana do Międzynarodowej Nagrody Bookera za tłumaczenie książki "Prowadź swój pług przez kości umarłych" w 2019 roku.

Książki Szczepana Twardocha dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Autor "Jak nakarmić dyktatora" przeszczęśliwy

Witold Szabłowski na swoim facebooku zamieścił radosny komentarz:

AAAAAAAAAAAAA!!!!!!! Dziś wśród książek polecanych przez "New York Times" na 2020 ROK taka pozycja. Jaram się jak gromnica na Pasterce. Antonia Lloyd-Jones, widziałaś?

Książka Szabłowskiego to - jak pisze wydawca - "mariaż reportażu i książki kucharskiej". Autor przez kilka lat szukał po całym świecie kucharzy Fidela Castro, Pol Pota, Saddama Husajna i innych tyranów. Pytał wszystkich, co jedli ich mocodawcy w najważniejszych momentach swoich rządów. Notował i wspomnienia, i przepisy.

"Jak nakarmić dyktatora" w Publio.pl >>

Szczepan Twardoch "Król" - po angielsku o Jakubie Szapiro

Powieść "Król" Szczepana Twardocha ukazała się w 2016 roku i opowiada o przedwojennej Warszawie, jej różnorodnym folklorze, a przede wszystkim o mafii i żydowskim bokserze Jakubie Szapiro, który ma ambicję, by tym półświatkiem rządzić.

Już niedługo w Polsce zobaczymy serial na podstawie powieści - reżyseruje go Jan P. Matuszyński, twórca głośnego filmu o Beksińskich "Ostatnia rodzina". W roli głównej występuje Michał Żurawski.

"Król" na podstawie powieści Szczepana Twardocha nabiera kształtów. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu Canal Plus >>

Zobacz wideo
Więcej o: