Olga Tokarczuk trzy miesiące po przyznaniu Nobla robi sobie przerwę od mediów. "Chcę się zająć tym, co umiem"

Olga Tokarczuk wiele razy podkreślała, że szum medialny, który pojawił się w związku z Nagrodą Nobla, potrafi być dość uciążliwy. Pisarka po trzech intensywnych miesiącach postanowiła złapać oddech od mediów. Zdradza jednak, że wyjeżdża nie tylko po to, by odpoczywać.
Zobacz wideo

Zaledwie kilkanaście godzin po tym, jak Olga Tokarczuk odebrała Paszport Polityki w kategorii "kreator kultury", noblistka zamieściła w mediach społecznościowych wpis:

Kochani, nie mam zaplanowanych żadnych dalszych spotkań w tym roku. Być może jakieś zaplanujemy i ogłosimy w ciągu najbliższych miesięcy, ale nie wcześniej niż na lato. Teraz wyjeżdżam, by zaszyć się w leśnej głuszy i robić to co lubię i umiem, czyli pisać.
 

Ta informacja bardzo cieszy, bo liczymy na to, że wyjazd zaowocuje kolejną powieścią Olgi Tokarczuk. A może scenariuszem filmowym?

Paszporty Polityki 2019 rozdane. Bartosz Bielenia nagrodzony za rolę w "Bożym Ciele" >>

Olga Tokarczuk zapowiadała premierę nowej książki na ten rok

Przypomnijmy, że Olga Tokarczuk zapowiedziała pierwszą po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla książkę podczas spotkania z czytelnikami we Wrocławiu. Pisarka stwierdziła, że praca nad nowym tytułem jest zaawansowana, a jej nowa książka "wszystkich zaskoczy na poziomie literackim, głębokiego kontekstu literackiego, do którego ta nowa książka nawiązuje". Premiera nowej powieści Olgi Tokarczuk ma odbyć się w 2020 roku, prawdopodobnie jesienią.

Z kolei w grudniowym wywiadzie reżyserka Agnieszka Holland, która towarzyszyła Oldze Tokarczuk podczas uroczystości wręczenia Nagrody Nobla, mówiła:

Chyba jest czas na napisanie przez Olgę oryginalnego scenariusza. To może być ciekawe wyzwanie.

Tokarczuk i Holland poznały się i zaprzyjaźniły, współpracując przy ekranizacji powieści "Prowadź swój pług przez kości umarłych" - nagrodzonym w Berlinie filmie "Pokot". Reżyserka przyznała, że prowadziły już rozmowy na temat kolejnego wspólnego filmu.

<<Reklama>> Książki Olgi Tokarczuk dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Gazeta.pl zaprasza do licytowania książki Olgi Tokarczuk "Bieguni". Aukcja odbywa się w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy >>

Więcej o: