"Wiedźmin" wyprzedany w USA. Wydawca przeprasza i obiecuje dodruk. "Sprzedaż wzrosła fenomenalnie"

Serial "Wiedźmin" wyprodukowany przez Netfliksa przełożył się także na wzrost zainteresowania książkami Andrzeja Sapkowskiego. Te o przygodach Geralta z Rivii wyprzedały się w Stanach Zjednoczonych tak szybko, że konieczny jest pilny dodruk.
Zobacz wideo

Na stronie Orbit Books opublikowano komunikat, w którym amerykański wydawca przeprasza czytelników za brak książek w księgarniach oraz deklaruje błyskawiczny dodruk ponad pół miliona. - "Zdajemy sobie sprawię, że powieści nie we wszystkich księgarniach są dostępne, ale nasz zespół pracuje niesamowicie ciężko, by wydania zasiliły nasz magazyn, a później także księgarnie" - napisano na stronie.

Ogromna popularność "Wiedźmina" w USA: pilny dodruk pół miliona książek Andrzeja Sapkowskiego

Jak się okazuje zainteresowanie książkami Andrzeja Sapkowskiego rosło w Stanach Zjednoczonych już od 2019 roku, kiedy pojawiły się pierwsze informacje na temat serialu "Wiedźmin" produkowanego przez Netflix. -"Od czasu premiery serialu sprzedaż wzrosła fenomenalnie we wszystkich formatach: drukowanym, ebooków i audio" - napisano na stronie Orbit Books.

W 'Wiedźminie' Andrzej Sapkowski stworzył jedną z najbardziej zapadających w pamięć postaci we współczesnej fantastyce. Książką zainspirowała też jedną z najpopularniejszych serii gier wideo ostatnich lat i cieszymy się, że adaptacja Netfliksa, która miała premierę w grudniu, trafiła do nowej publiczności i sympatyków "Wiedźmina".

Netflix rozpoczął "efekt Wiedźmina", który przełożył się na duże zyski nie tylko dla twórców serialu, ale też Andrzeja Sapkowskiego i twórców z CD Projekt, którzy odpowiadają za serię gier o Geralcie z Rivii. Akcje producenta gry notowane na warszawskiej giełdzie biły ostatnio historyczne rekordy, obecnie za jedna trzeba płacić ponad 280 złotych. Wartość całej spółki wynosi 26,9 mld złotych, co daje piąte miejsce wśród najdroższych polskich spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (132)
"Wiedźmin" wyprzedany w USA. Wydawca przeprasza i obiecuje dodruk. "Sprzedaż wzrosła fenomenalnie"
Zaloguj się
 • jugger

  Oceniono 61 razy 21

  I pomyśleć, że sukces Sapkowskiego w USA (serial, książki) to w dużej mierze zasługa firmy CD Projekt RED, którą Sapkowski pozwał aby zapłaciła mu 60 mln złotych, bo pierwotnie prawa autorskie do postaci sprzedał za 35 tysięcy PLN. Gdyby nie gra, przypuszczam, że nie byłoby serialu oraz takiej sprzedaży książek.

 • wikal

  Oceniono 19 razy 13

  Niech czytają, bo książki o Geralcie w przeciwieństwie do chaotycznego serialu są znakomite. Obejrzałam, ale niedosyt pozostał. Kiepski scenariusz, na szczęście dobry odtwórca głównej roli ratuje film.

 • szmulkacenbogen

  Oceniono 17 razy 11

  No to się Sapciu na starość odkuje. Nie zazdroszczę mu - należy mu się!

 • spyderman2

  Oceniono 16 razy 6

  zróbcie tam serial o czerwonej dudzie co drze ryja przez telewizor na polską ciemnote

 • druzpoz

  Oceniono 5 razy 5

  I o to chodzi ! brawo

 • kazek100

  Oceniono 15 razy 5

  To dobrze. Może w USA przekonają się, że ta arcyciekawa historia to jednak poziom wyższy, niż ta żenada, którą zaprezentowano w serialu?

 • megaron2

  Oceniono 17 razy 3

  Taka Tokarczuk jest i będzie znana tylko wąskiej niszy czytelników. Sapkowski zaś jest wizytówką polskiej literaturze w świecie masowej popkultury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX