"Wiedźmin" wyprzedany w USA. Wydawca przeprasza i obiecuje dodruk. "Sprzedaż wzrosła fenomenalnie"

Serial "Wiedźmin" wyprodukowany przez Netfliksa przełożył się także na wzrost zainteresowania książkami Andrzeja Sapkowskiego. Te o przygodach Geralta z Rivii wyprzedały się w Stanach Zjednoczonych tak szybko, że konieczny jest pilny dodruk.
Zobacz wideo

Na stronie Orbit Books opublikowano komunikat, w którym amerykański wydawca przeprasza czytelników za brak książek w księgarniach oraz deklaruje błyskawiczny dodruk ponad pół miliona. - "Zdajemy sobie sprawię, że powieści nie we wszystkich księgarniach są dostępne, ale nasz zespół pracuje niesamowicie ciężko, by wydania zasiliły nasz magazyn, a później także księgarnie" - napisano na stronie.

Ogromna popularność "Wiedźmina" w USA: pilny dodruk pół miliona książek Andrzeja Sapkowskiego

Jak się okazuje zainteresowanie książkami Andrzeja Sapkowskiego rosło w Stanach Zjednoczonych już od 2019 roku, kiedy pojawiły się pierwsze informacje na temat serialu "Wiedźmin" produkowanego przez Netflix. -"Od czasu premiery serialu sprzedaż wzrosła fenomenalnie we wszystkich formatach: drukowanym, ebooków i audio" - napisano na stronie Orbit Books.

W 'Wiedźminie' Andrzej Sapkowski stworzył jedną z najbardziej zapadających w pamięć postaci we współczesnej fantastyce. Książką zainspirowała też jedną z najpopularniejszych serii gier wideo ostatnich lat i cieszymy się, że adaptacja Netfliksa, która miała premierę w grudniu, trafiła do nowej publiczności i sympatyków "Wiedźmina".

Netflix rozpoczął "efekt Wiedźmina", który przełożył się na duże zyski nie tylko dla twórców serialu, ale też Andrzeja Sapkowskiego i twórców z CD Projekt, którzy odpowiadają za serię gier o Geralcie z Rivii. Akcje producenta gry notowane na warszawskiej giełdzie biły ostatnio historyczne rekordy, obecnie za jedna trzeba płacić ponad 280 złotych. Wartość całej spółki wynosi 26,9 mld złotych, co daje piąte miejsce wśród najdroższych polskich spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: