Mary Higgins Clark nie żyje. "Królowa suspensu", autorka dziesiątek bestsellerów, miała 92 lata

Mary Higgins Clark, jedna z najbardziej poczytnych pisarek na świecie, nie żyje. Higgins Clark ma na swoim koncie ponad 40 powieści, które sprzedały się w setkach milionów egzemplarzy. Była mistrzynią thrillerów psychologicznych - nazywano ją "królową suspensu".

O śmierci pisarki poinformował amerykański wydawca jej książek, Simon & Schuster's. W krótkim ogłoszeniu opublikowanym na Twitterze czytamy:

Z wielkim smutkiem żegnamy "królową suspensu", Mary Higgins Clark, autorkę ponad 40 bestsellerów. Odeszła w spokoju wieczorem 31 stycznia, w wieku 92 lat, otoczona przez rodzinę i przyjaciół.

Mary Higgins Clark nie żyje. Napisała kilkadziesiąt hitowych thrillerów psychologicznych

Higgins Clark rozpoczęła karierę pisarską w latach 60., kiedy ukazała się książka "Aspire to the Heavens", będąca wyobrażeniem relacji między prezydentem Georgem Washingtonem a jego żoną Marthą. Choć powieść nie przyjęła się najlepiej, dała Higgins wiarę w to, że jest w stanie napisać coś od początku do końca i znaleźć wydawcę.

Zachęcana przez swojego agenta, Higgins zwróciła się w stronę powieści detektywistycznej i thrillerów psychologicznych. "Where Are the Children" z 1975 roku szybko stała się bestsellerem i zaskarbiła Higgins Clark grono fanów. Jej druga książka z tego nurtu, "A Stranger is Watching" (polski tytuł: "W pajęczynie mroku"), w ciągu dwóch lat zarobiła 1.5 mln dolarów.

Wiele z tytułów napisanych przez Higgins Clark ukazało się w Polsce. Należą do nich m.in. "Zatańcz z mordercą", "Jesteś tylko moja", "Przyjdź i mnie zabij", "Nie ma jak w domu i "Zaginiony rękopis". Część z jej powieści doczekała się ekranizacji w formie filmów telewizyjnych.