Bestsellery Empiku 2019. Blanka Lipińska wygrała z Katarzyną Grocholą. "Kolejne 365 dni" najpopularniejszą książką roku

Bestsellery Empiku 2019 zostały przyznane. I jak się okazuje, autorką najbardziej poczytnej powieści obyczajowej w Polsce w minionym roku jest Blanka Lipińska. Jej "Kolejne 365 dni" stanowi trzecią część bestsellerowej trylogii powieści erotycznych, które czytelnikom spodobały się tak bardzo, że już 7 lutego na ekranach kin ukaże się pierwszy film na ich podstawie.
Zobacz wideo

Blanka Lipińska, autorka trylogii nazywanej polską odpowiedzią na "50 twarzy Greya", wygrała Besteller Empiku 2019 w kategorii literatura obyczajowa. Pisarka ze swoim "Kolejnych 365 dni" pokonała królową polskich powieści romantycznych Katarzynę Grocholę i jej najnowszą książkę "Zranić marionetkę".

W tej samej kategorii nominowani byli także Micol Ostow ("Riverdale. Dzień wcześniej" – tłum. Marek Cieślik), Rachael Lippincott, Mikki Daughtry, Tobias Iaconis ("Trzy kroki od siebie" tłum. Maciej Potulny) i Guillaume Musso ("Zjazd absolwentów", tłum. Joanna Prądzyńska).

Chciałabym bardzo podziękować fanom. Zdaję sobie sprawę, że bez was Blanka Lipińska to tylko dwa słowa, które nic nie znaczą. Cieszę się, że pozwalacie mi spełniać moje marzenia. Kolejne z tych marzeń spełni się już 7 lutego, gdy do kin trafi film "365 dni", na który już teraz bardzo serdecznie was zapraszam

- powiedziała Blanka Lipińska tuż po odebraniu nagrody.

TOP 5 Bestsellerów EmpikuTOP 5 Bestsellerów Empiku Bestsellery Empiku 2020

Bestsellery Empiku 2019. "Kolejnych 365 dni" najbardziej poczytną powieścią obyczajową 

O czym jest zwycięska powieść? W opisie "Kolejnych 365 dni" czytamy - "Ciężarna Laura zostaje postrzelona. Najlepsi lekarze walczą o jej życie. Jej mąż, głowa sycylijskiej mafii, musi podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu - kogo ocalić: ukochaną czy ich dziecko... Jakiego wyboru dokona Massimo? Czy życie bez Laury będzie miało dla niego jeszcze sens? Czy będzie potrafił w pojedynkę wychować ich syna? Miliony myśli kłębią mu się w głowie, ale żadna nie przynosi ukojenia. Nie wie, jak potoczą się losy jego rodziny".

Dodajmy, że to zwycięstwo było niemal nieuchronne - książki Blanki Lipińskiej sprzedały się do tej pory już w ponad 500 tysiącach egzemplarzy, a wynik ciągle rośnie. Pierwsza część trylogii "365 dni" wywołała niemałe poruszenie. Autorka bez najmniejszych oporów historię romansu Laury i Massima okrasiła licznymi i bardzo śmiałymi scenami erotycznymi. Jej odważne podejście spodobało się czytelnikom na tyle, że już 7 lutego będziemy mieli okazję zobaczyć w kinach ekranizację tej powieści w reżyserii Barbary Białowąs.

Bestsellery Empiku to przyznawane co rok nagrody dla twórców najpopularniejszych w Polsce książek, płyt i filmów. To one pokazują, czyja twórczość najbardziej zainteresowała Polaków. Wskazują, co Polacy czytają, jakiej muzyki słuchają i jakie filmy oglądają najchętniej w domu. Kupując codzienne w salonach Empik i na Empik.com, jednocześnie głosują na swoich faworytów. Organizator zapewnia, że w ten sposób zbiera rocznie blisko 40 milionów głosów na konkretne produkty i twórców, co sprawia, że Bestsellery Empiku są największym na polskim rynku plebiscytem kulturalnym.

<<Reklama>> E-booki i audiobooki Blanki Lipińskiej są dostępne w Publio.pl >>

Więcej o: