Duda dał Macronowi książki. Wśród prezentów "Księgi Jakubowe" Tokarczuk i "Quo vadis" Sienkiewicza

Prezydent Emmanuel Macron po raz pierwszy złożył oficjalną wizytę w Polsce. Andrzej Duda przyjął go w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. W relacji Kancelarii Prezydenta zdradzono, co otrzymał francuski przywódca. Były to m.in. książki, a wśród nich "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza oraz "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk.

- Chciałbym, żeby współpraca pomiędzy naszymi państwami się zacieśniła; Francja jest jednym z najbliższych partnerów gospodarczych Polski - powiedział Prezydent Andrzej Duda po rozmowach z Emmanuelem Macronem. Prezydent Francji przybył w poniedziałek do Warszawy na pierwszą oficjalną wizytę w Polsce. Zaplanowano także spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, a we wtorek - wykład na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przywódcy rozmawiali w Warszawie m.in. o kwestiach bezpieczeństwa, polityce klimatycznej i brexicie. Duda mówił o rosnącej roli Francji w UE.  

Czytaj też: Emmanuel Macron zabrał głos ws. reformy sądownictwa PiS. "Wyraziłem zaniepokojenie"

Robert Biedroń o przewadze Andrzeja Dudy w sondażach:

Zobacz wideo

W relacji z wizyty Kancelaria Prezydenta zdradziła, co wybrano na prezent upamiętniający pobyt Macrona w Polsce. Jak poinformowano, Andrzej Duda sprezentował Emmanuelowi Macronowi m.in. francuskojęzyczne wydania książek dwojga polskich laureatów literackiej nagrody Nobla. Były to "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza oraz "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk.

Wizyta zaowocowała też kolejnymi zaproszeniami. Macron zaprosił Dudę jako gościa honorowego na obchody święta narodowego Francji 14 lipca, a polski prezydent odwdzięczył się zaproszeniem na obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej - informuje Kancelaria Prezydenta. 

Więcej o:
Komentarze (66)
Duda dał Macronowi książki. Wśród prezentów "Księgi Jakubowe" Tokarczuk i "Quo vadis" Sienkiewicza
Zaloguj się
 • lesnojeziorska

  Oceniono 14 razy 14

  Teraz to se mordę Tokarczuk wyciera.

 • czechy11

  Oceniono 17 razy 13

  A nie dał płyty narodowego wirtuoza PiSlamu Martyniuka? Mógł być koncert na żywo z ZaPiSianego😂😂😂

 • maguniaklikunia

  Oceniono 21 razy 13

  Uf, odetchnęłam bo już myślałam że pan prezydent podaruje widelce. "Księgo Jakubowe" to pan prezydent niech też sam przeczyta. 903 strony to trochę dużo bo wybory za pasem ale niech przeczyta to będzie jedyny w rządzie który przeczytał tę opowieść.

 • siwywaldi

  Oceniono 19 razy 11

  Nie dał "Biblii Tysiąclecia"? Jawne niedopatrzenie! :-)

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 9 razy 9

  Gdyby Duda przeczytał "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk,to by się chyba zastanowił,albo ktoś mu to opowiedział ale nic z tego nie zrozumiał.

 • czechy11

  Oceniono 9 razy 9

  Mógł urządzić konkurs skoków po opłatek. Na pewno by wygrał 😂😂😂

 • justas32

  Oceniono 11 razy 7

  Jeszcze tylko 3 miesiące tej kompromitacji - bua ha ha ha ha ha ha ....

 • zdybex

  Oceniono 7 razy 7

  a dzieła zebrane Kaczyńskiego na rolce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX