Wojciech Mecwaldowski czytał "Stelaż" Łukasza Orbitowskiego. To był taki pierwszy audioseans w kinie

Takiego seansu jeszcze nie było! Multikino Młociny i Storytel zorganizowały pierwszy w historii audioseans. Nowoczesny system dźwięku trójwymiarowego Dolby Atmos, półleżące fotele SuperVip i słuchowisko "Stelaż" na podstawie sztuki teatralnej Łukasza Orbitowskiego w interpretacji Wojciecha Mecwaldowskiego. Audioseans w Multikinie Młociny zachwycił widownię

Opera, balet, koncerty, teatr... Widzowie Multikina mogli już wziąć udział w wielu tego typu projekcjach. Przyszedł czas na audioseans i ucztę dla wyobraźni! Niezwykłe spotkanie ze słuchowiskiem "Stelaż" odbyło się w z inicjatywy Storytel, platformy z rozrywką audio. Poniedziałkowy audioseans pojawił się w repertuarze Multikina Młociny, więc każdy mógł zakupić bilet i dołączyć do tego niecodziennego wydarzenia.

Podczas pierwszego w Polsce audioseansu publiczność zgromadzona w sali Multikina wielokrotnie wybuchała gromkim śmiechem, a kiedy wybrzmiał ostatni dźwięk słuchowiska, pojawiła się burza braw. Duża frekwencja i pozytywne wrażenia, którymi goście seansu chętnie dzielili się po wydarzeniu stały się przyczynkiem do rozpoczęcia rozmów o wprowadzeniu audioseansu do repertuaru Multikina na stałe.

 

"Stelaż" to tragiczna historia pewnego remontu, opowiedziana przez Wojciecha Mecwaldowskiego w słuchowisku Storytel Original. W tej brawurowej historii humor miesza się z katastrofą, farsa z dramatem. Autorem słuchowiska jest Łukasz Orbitowski, twórca scenariusza spektaklu teatralnego o tym samym tytule. Laureat Paszportu „Polityki”, nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia.

Wojciech Mecwaldowski i Łukasz Orbitowski byli gośćmi specjalnymi pokazu i na końcu podzielili się swoimi wrażeniami ( obaj wysłuchali efektu końcowego swojej pracy po raz pierwszy) i odpowiedzieli na kilka pytań publiczności. Zdradzili przy okazji, że produkcja będzie miała swój ciąg dalszy w postaci serialu, nad którym Panowie rozpoczęli pracę jeszcze w trakcie nagrywania słuchowiska.

 

 "Stelaż" to opowieść, która jak czytamy w opisie słuchowiska na platformie Storytel "przemówi do każdego, kto kiedykolwiek robił remont, był w małżeństwie... kopał się z życiem." Cała historia rozpoczyna się od tytułowego stelaża, który miał służyć jako uchwyt do wymarzonego telewizora, a teraz jest udręką głównego bohatera. Młode małżeństwo przeprowadza się do stolicy, kupuje wymarzone mieszkanie, znajduje ekipę remontową... i tu zaczyna się seria tragikomicznych zdarzeń. Słuchowisko wyprodukowane przez Storytel jest dostępne na platformie z audiobookami od początku roku.

"Stelaż" to pierwsza produkcja Storytel Original na podstawie sztuki teatralnej. To również pierwsze słuchowisko, które zagościło w kinie, ale na pewno nie ostatni audioseans.

<<Reklama>> Książki Łukasza Orbitowskiego dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>