"Czerwień" to jeden z lepszych kryminałów zeszłego roku. Teraz czas na "Czerń"

"Czerwień" uznana została za jeden z najważniejszych debiutów kryminalnych ostatnich lat, a autorkę okrzyknięto nową gwiazdą gatunku. Już 6 maja ukaże się "Czerń", druga część bestsellerowej serii Kolory zła.
Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek

O "Czerwieni" Bartosz Raj pisał dla Gazeta.pl:

Warto. Bardzo. Dobra intryga kryminalna, świetny pomysł z dwoma identycznymi ofiarami, bardzo dokładnie, ciekawie wyrysowane postacie to największy atut; w sumie trudno powiedzieć, kto jest głównym bohaterem (trup?), dwa czasy 1996 i 2013, doskonale pokazane Trójmiasto. Szybko, przyjemnie, liczę że to początek znajomości.

Teraz czas na kontynuację.

Małgorzata Oliwia Sobczak i "Czerń" - fabuła

"Czerń" to opowieść o powrocie do miasta dzieciństwa, gdzie w otoczeniu gęstych kaszubskich lasów, w całkowitej ciemności, przed laty narodziło się zło.

Julia Sarman wraca na Kaszuby. Pisarka ostatnie lata swojego życia spędziła za oceanem. Teraz wraz z synem wprowadza się do domu nad brzegiem malowniczego jeziora. Powrót do miasta dzieciństwa zrodzi jednak demony, które długo spały w kaszubskiej ziemi.

Powrócą ulubieni bohaterowie. Prokurator Leopold Bilski po sprawie Skalpela zostaje zesłany z Sopotu do Kartuz. Nie najlepiej znosi tę degradację. Anna Górska błyskotliwie zdaje egzaminy i rozpoczyna pracę jako asesor prokuratorski. Pierwszą poważną sprawą, jaką musi się zająć, jest zniknięcie trzynastoletniej dziewczynki. Jeden z tropów prowadzi do Kartuz, gdzie... znika kolejne dziecko. Idylliczne miasteczko skrywa niejedną makabryczną tajemnicę.

"Dobra intryga kryminalna, świetny pomysł z dwoma identycznymi ofiarami". Publikujemy fragment "Czerwieni" >>

Czy można zacząć od nowa? Jakie upiory kryją się w przeszłości? I przede wszystkim: kim jest Potwór z Kartuz?

Małgorzata Oliwia Sobczak to pisarka, z wykształcenia kulturoznawczyni i dziennikarka. Pochodzi z Trójmiasta, w którym spędziła niemal całe życie. Autorka baśni "Mali, Boli i Królowa Mrozu" i powieści obyczajowej "Ona i dom, który tańczy". W 2019 roku wydała doskonale przyjętą "Czerwień", pierwszą część cyklu Kolory zła. "Czerń" to jego kontynuacja.

<<Reklama>> Książki autorki dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: