Poradniki - rozwój osobisty
Rozwój osobisty to jedno z najmodniejszych zagadnień dotyczących człowieka. Na przełomie ostatniej dekady widzimy wyraźny wzrost zainteresowania książkami o tej tematyce. Po które propozycje z tej kategorii warto sięgnąć?
„Wysoko wrażliwi”, autorstwa Aron N. Elaine, poradnik mówiący o uczuciach i zachowaniach społecznych w kontekście osób bardzo wrażliwych. Co jeszcze znajduje się w nim?
- test, który pozwala nam wykryć czy należymy do grupy „wrażliwców”;
- metody, które pomogą nam wzmocnić poczucie własnej wartości;
- przykłady, które pokażą jaki wpływ na pracę zawodową, czy też życie prywatne ma wysoka wrażliwość;
- sposoby, jak radzić sobie z nadmierną wrażliwością.
„Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?”, Joanny Steinke-Kalemba to propozycja skierowana głównie do rodziców. Znajdziemy w niej odpowiedzi na następujące pytania:
- Jak zachęcić dziecko do nauki?
- Jak zmotywować dziecko do tego, aby utrzymało porządek w swoim pokoju?
- Jak podnieść chęć do działania u własnego dziecka?
"Obsesja piękna", autorstwa dr Renee Engeln - inaczej o rozwoju osobistym. Z książki dowiemy się jak niezależnie od wieku nakierować się na ścieżkę pozytywnej samooceny i naprawdę żyć zgodnie z zasadą, że wygląd to nie wszystko.
Hobby – poradniki dla pasjonatów
Poradniki z działu hobby to świetny sposób na to, aby rozwinąć swoje talenty. Książki hobbystyczne są doskonałym pomysłem na prezent. Znajdziemy tu mnóstwo zagadnień tematycznych: poczynając od sztuki, poprzez sport i różne domowe pasje, na grach logicznych kończąc.
Niektóre propozycje z działu hobby to:
- „Sztuka rysowania” opracowanie zbiorowe,
- „Szycie jest łatwe” opracowanie zbiorowe,
- „Meble od nowa. Domowe renowacje” Małgorzata Budzich,
- „500 roślin doniczkowych” Małgorzata Mederska,
- „Żyj z pasją. 13 inspiracji, jak ciekawie spędzić czas wolny” opracowanie zbiorowe.
Ciekawe poradniki o zdrowiu. W jaki sposób dbać o ciało?
Ciekawe poradniki dotyczące zdrowia to dział, który w wielu sytuacjach może okazać się bardzo pomocny. Zachowanie dobrej kondycji i wewnętrznej harmonii to dla wielu ludzi prawdziwe wyzwanie. Oto kilka propozycji, które ułatwią nam podjęcie właściwych działań zdrowotnych:
- „Nie daj się wkręcić szarlatanom. Posłuchaj, co o zdrowiu mówi nauka”, Jacek Belowski, Mikołaj Weiner January, Ewa Krawczyk. Z ksiażki dowiemy się m. in:
- Czy wapno pomaga na uczulenia?
- Jakie skutki uboczne mają antybiotyki?
- Czy można przeziębić się w przeciągu?
- Czy przewlekła borelioza istnieje?
2. „Leczenie odżywianiem. Zdrowe jelita”. Kimberly Tessmer z kolei w swojej książce prezentuje czytelnikowi:
- najnowsze medyczne doniesienia odnośnie pracy jelit i ich wpływ na stan naszego zdrowia;
- porady, dotyczące prawidłowego żywienia;
- zestawienia właściwej suplementacji;
- przepisy, które pomogą nam zmienić nawyki żywieniowe.
Zobacz wideo
Poradnik biegacza
Książki poradnikowe dla rodziców
Książki poradnikowe mówiące o tym, w jaki sposób kształtować poprawne relacje z dziećmi to pozycje dobre zarówno dla rodziców, jak i ludzi, którzy dopiero stoją przed decyzją o powiększeniu swojej rodziny. Oto kilka propozycji:
- „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby do nas mówiły” A.Faber / E. Mazlish. Poradnik ten nauczy nas właściwego komunikowania się z dziećmi. Dowiemy się o najczęstszych porażkach i błędach rodzicielskich, a także o tym w jaki sposób ich unikać.
- „Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?” Jesper Juul. Ta propozycja ułatwi nam kontakt z dzieckiem. Nauczymy się jak mu pomóc, aby stało się silnym, rozsądnym, odpowiedzialnym i pewnym siebie człowiekiem.
- „Kiedy złość krzywdzi dziecko. Poradnik dla rodziców”. Książka napisana przez grono psychologów, których zamiarem było przekazanie rodzicom praktycznych wskazówek. Podpowiada co zrobić, aby gniew nie działał destrukcyjnie, ale prowadził do owocnego dialogu.
Poradniki 2020 - najciekawsze propozycje
Najciekawsze książki poradnikowe 2020 umożliwiają nam korzystanie z wiedzy ekspertów z różnych dziedzin, a jednocześnie świetnie się czytają. Warto zwrócić uwagę na:
- A. Reinwarth „Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania?”. Już sam tytuł książki obrazuje nam, o czym będzie jej treść. Autorka w jasny i klarowny sposób pokazuje, jak odzyskać kontrolę nad swoim życiem.
- Ch. Pettitcollin „Jak nie dać sobą manipulować?”. Poradnik został napisany na podstawie historii ofiar poddanych manipulacji. Ukazuje przyczyny i jednocześnie sposoby walki z manipulacją.