Książki romanse - najpopularniejsze tytuły

Miłość, tęsknota, smutek, łzy, wielkie uczucia i bolesne rozstania - to wszystko znajdziemy w literaturze romantycznej. Romanse, od klasycznej "Rozważnej i romantycznej" Jane Austen, aż do popularnych w ostatnich latach romansów erotycznych, niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Po które książki z tego gatunku warto siegnąć?

Romans. Co to za gatunek?

Za źródło inspiracji i rozwoju dla współczesnych romansów uważa się powieści Jane Austen i choć od czasów powstania "Rozważnej i romantycznej" wiele w literaturze się zmieniło, to sens tego gatunku pozostał ten sam. Książki romantyczne przedstawiają historie uczucia łączącego dwie osoby, które napotykają na swojej drodze wiele przeciwności, by po ich pokonaniu w końcu dojść do szczęśliwego (lub po prostu zadowalajacego) zakończenia. Nie zawsze oznacza to triumf miłości, ale romanse najczęściej kończą się optymistycznie. W tym gatunku można wyróżnić kilka typów: romans współczesny, historyczny, kryminalny czy popularny w ostatnich latach - romans erotyczny. 

Książki romantyczne 2020

Książki romantyczne to jedne z najlepiej sprzedających się pozycji. Autorzy romantycznych bestsellerów poprowadzą nas w świat pełen emocji i miłosnych uniesień. Które romanse były ostatnio na topie? 

  1. B. Lipińska „365 dni”. 29-letnia kobieta zostaje uprowadzona przez bossa mafii. Ma rok na to, aby się w nim zakochać. Książka posiada w sobie elementy literatury sensacyjnej oraz erotycznej. Głośny debiut Blanki Lipińskiej trafił 
  2. V. Keeland „Kusząca pomyłka”. Historia miłości dwojga ludzi. Niestety błąd, który popełnili mógł wszystko przekreślić. Niesłuszne oskarżenia zaważą na ich życiu.
  3. A. Wolf „Serce gangstera. Gangsterzy. Tom I”. Nick McCoy ma nie lada kłopoty. Grając w karty ze swoim rywalem, w zastaw ofiarował siostrę. Niestety przegrał. Dziewczyna, nawet w najgorszych snach nie spodziewała się takiej sytuacji. To książka dla osób, które lubią dreszczyk emocji, połączony z mafijną rzeczywistością i romansem w tle.

Najlepsze romantyczne książki dla młodzieży

Pierwsze miłości, zakochania, rozstania – pamietacie jeszcze to z młodzieńczych lat? Dorastanie to okres pełen emocji, a jeśli towarzyszy nam przy tym literatura, to obok fantastyki, często właśnie ta romantyczna. Po jakie pozycje sięga młodzież? Oto propozycja kilku książek romantycznych dla młodego pokolenia:

  1. P. Lawrence „Indigo”. Opowieść o osieroconej siedemnastolatce, która dorasta w różnych rodzinach zastępczych. Jako małe dziecko została znaleziona przy zwłokach swojej matki. Na przełomie lat zaprzyjaźnia się z Baileyem. Między chłopakiem i dziewczyną zaczyna iskrzyć.
  2. V. Fast „Zbuntowana księżniczka. Seria Royal. Tom 7”. Książka opowiada o młodej księżniczce, która niedługo ma wyjść za mąż. Jednak dziewczyna nie zamierza tego uczynić. Na balu maskowym poznaje chłopaka, w którym się zakochuje. O przygodach tytułowej zbuntowanej księżniczki opowiadają wcześniejsze tomy serii. 
  3. N. Sparks „Ostatnia piosenka”. To opowieść o miłości, gniewie, buncie i przebaczeniu. Ronnie zostaje przymuszona przez matkę do spędzenia wakacji na wsi ze swoim ojcem. Jest to dla niej ogromna i ciężka próba, gdyż nie może wybaczyć mu faktu, że ją porzucił. Tam też poznaje chłopaka, z którym się zaprzyjaźnia. To przeradza się w wielkie uczucie. Książka stała się inspiracją do powstania filmu, o takim samym tytule i światowym bestsellerem. 
Zobacz wideo Popkultura odc. 33

Romanse - bestsellery

 Które pozycje podbiły serca czytelników na świecie? 

  1. M. Monroe „Zakochać się na zabój” to historia dwojga ludzi. Seksownej, inteligentnej i pewnej siebie podróżniczki, której pasją jest robienie zdjęć przystojnym mężczyznom oraz młodego milionera, lubiącego brać życie pełnymi garściami. Ich drogi nagle się ze sobą stykają.
  2. P. Douglas „Dopóki nie zjawiłeś się Ty”. Najbliżsi przyjaciele z dzieciństwa nagle stają się dla siebie wrogami. Jared przeobraża się w dręczyciela Tate. Ona chcąc zrozumieć to, co się wydarzyło, postanawia wejść w jego przeniknięty tajemnicami, mroczny świat, aby poznać prawdę.
  3. C. Blake „Idealna dziewczyna”. Książka ta jest przeznaczona dla ludzi lubiących dreszczyk emocji. Młoda Isabel przeprowadza się do Nowego Jorku, chcąc zrealizować swoje marzenia o aktorstwie. Niestety przeżywa konfrontację z rzeczywistością. Porzuca pragnienia o błyskotliwej karierze i próbuje związać koniec z końcem, pracując w sklepie z materacami. Dziewczyna pragnie zmiany. Pod namową swoich przyjaciół, zakłada konto na Tinderze. Tam gra rolę idealnej dziewczyny dla każdego mężczyzny, z którym się spotka. Wszystko zmienia się gdy trafia ma piekielnie przystojnego i tajemniczego faceta…
  4. K. Winiarska „Następnym razem”. W trakcie pobytu we Włoszech między Olgą i Michałem rodzi się niezwykłe uczucie. Ich drogi rozchodzą się, kiedy wracają do Polski. Próbują ułożyć sobie życie, każde z nich stara się stworzyć nowy związek. Jednak są to marne starania. Oboje pamiętają o uczuciu, które ich łączyło. Czy uda im się do siebie wrócić?
Więcej o: