Michał Rusinek o grafomanii. Spotkanie w ramach akcji #kulturalnastrefa

Dzisiaj w ramach akcji #kulturalnastrefa Michał Rusinek m.in. przeczyta fragmenty niewydanej jeszcze książki. Początek spotkania o 20:00.

Wydawnictwo Agora we współpracy z Gazeta.pl oraz Wyborcza.pl zainicjowało akcję #Kulturalnastrefa - cykl działań online, dzięki którym słuchacze i czytelnicy będą mogli korzystać z kultury bez wychodzenia z domu. W projekt zaangażował się Michał Rusinek, który podczas spotkania z czytelnikami na profilu facebookowym @WydawnictwoAgora przeczyta fragment swojej książki o grafomanii.

Transmisję można oglądać tu:

Michał Rusinek wykłada (literaturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim), przekłada (książki) i układa (wierszyki, piosenki, felietony). Urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka - z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej Fundację. Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku. Nakładem Wydawnictwa Agora ukazały się jego książki: "Pypcie na języku", "Limeryki i inne wariacje", a w 2019 roku "Niedorajda".

#kulturalnastrefa - ciesz się kulturą w domu (i taniej)

W ramach inicjatywy #kulturalnastrefa można było już m.in. posłuchać koncertów Małgorzaty Ostrowskiej i Igora Herbuta czy spotkać się z Jerzym Bralczykiem.

Do akcji dołączyły sklepy internetowe: kulturalnysklep.pl oraz publio.pl - na obu stronach znaleźć można atrakcyjne rabaty na muzykę i książki wydawane przez Agorę. Kod, który należy podać przy zakupie to: KULTURALNASTREFA. Ponadto akcja objęta jest patronatem rozgłośni: TOK FM, Rock Radio, Radio Złote Przeboje i Radio Pogoda.

Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek
Więcej o: