Remigiusz Mróz - najlepsze e-booki mistrza kryminałów

Remigiusz Mróz w ciągu zaledwie kilku lat wydał kilkadziesiąt powieści, bijąc kolejne rekordy popularności. "Echo z otchłani" czy "Lot 202", to tylko niektóre z najświeższych propozycji pisarza. Na które książki Mroza warto zwrócić uwagę?

Remigiusz Mróz – biografia autora

Remigiusz Mróz rodził się 15 stycznia 1987 roku. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. Następnie rozpoczął studia na Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. Ukończył studia z wyróżnieniem. W 2016 roku za dwie książki - "Kasacja" oraz "Zaginięcie", otrzymał nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego.

Remigiusz Mróz - książki. Kilka słów o twórczości autora

Swoje książki Remigiusz Mróz pisze w ekspresowym tempie, dzięki czemu może poszczycić się ich pokaźną liczbą. Autor potrafi wydać około sześciu książek w roku. W sumie na swoim koncie ma już 34 pozycje, z czego 31 wydanych pod swoim nazwiskiem, trzy natomiast pod pseudonimem Ove Løgmansbø. Do najbardziej popularnych książek autora zaliczamy:

 1. "Ekspozycję" z serii z komisarzem Forstem, 
 2. "Kasację" z serii z Joanną Chyłką.

Remigiusz Mróz książki 2020. Najświeższe propozycje

Remigiusz Mróz i jego książki z 2020 roku - czym zachwycą czytelników? Znajdują się tutaj propozycje z gatunku science fiction i kontynuacje znanych serii:

 • "Echo z otchłani"

To kontynuacja "Chóru zapomnianych głosów". ISS Kennedy powraca na Ziemię. Jednak nie przypomina ona planety sprzed kilku lat. Jest całkowitym pustkowiem, gdzie przetrwali tylko nieliczni. Ocalałe statki czekają na dalsze instrukcje dotyczące odbudowy.

 • "Głosy z zaświatów"

Druga część z cyklu o patomorfologu Sewerynie Zaorskim. Coraz więcej ciał dzieci trafia do zakładu w Żeromicach. Zaorski uświadamia sobie, że nie może być to zbieg okoliczności. Postanawia zbadać kto stoi za zgonami dzieci.

Jakie inne książki w 2020 roku pojawiły się na rynku?

 • "Ekstradycja" z serii z Joanną Chyłką;
 • "Lot 202", historia zaginięcia młodego mężczyzny i samolotu, które wydają się być ze sobą powiązane.

Kryminały Remigiusza Mroza: topowe serie

Kryminały Remigiusza Mroza stały się prawdziwym fenomenem na rynku wydawniczym. Nie bez powodu nazywany jest on mistrzem polskiego kryminału. Poniżej kilka pozycji:

 • Trylogia Parabellum

W skład, której wchodzą 3 pozycje:

 1. "Prędkość ucieczki",
 2. "Horyzont zdarzeń",
 3. "Głębia osobliwości".

Parabellum jest serią kryminałów historycznych. To co ją wyróżnia to między innymi połączenie prawdziwych wydarzeń historycznych z fikcyjnymi.

 • Pentalogia z Wiktorem Frostem

Przedstawia ona losy zakopiańskiego komisarza Wiktora Forsta. Pentalogia składa się z następujących części:

 1. "Ekspozycja",
 2. "Przewieszenie",
 3. "Trawers",
 4. "Deniwelacja",
 5. "Zerwa".
 • Cykl na Wyspach Owczych

Jest to szczególne dzieło. Ukazało się nie pod nazwiskiem pisarza, ale pod pseudonimem literackim: Ove Løgmansbø. Cykl opisuje losy Hallbjorna Olsena, który postanawia rozwiązać zagadkę morderstwa, w miejscu, w którym zbrodnia nie miała prawa się wydarzyć.

Zobacz wideo Popkultura odcinek 36

Najlepsze kryminały: książki Remigiusza Mroza

Najlepsze kryminały wśród książek Remigiusza Mroza to zawsze bestsellery na polskim rynku. Do grona tych najbardziej popularnych zalicza się między innymi seria o Joannie Chyłce. W jej skład wchodzi 11 części:

 1. "Kasacja",
 2. "Zaginięcie",
 3. "Rewizja",
 4. "Immunitet",
 5. "Inwigilacja",
 6. "Oskarżenie",
 7. "Testament",
 8. "Kontratyp",
 9. "Umorzenie",
 10. "Wyrok",
 11. "Ekstradycja".

Wszystkie części są kryminałami prawniczymi, które opisują zmagania mecenas Chyłki oraz jej aplikanta. Cykl ten stał się inspiracją do powstania popularnego serialu. Wszystkie wymienione pozycje są dostępne w formie e-booków, a niektóre z nich także w formie audiobooków. 

Inne książki Remigiusza Mroza

 • "Chór zapomnianych głosów"

Pierwsza część serii sci-fi, której kontynuacją jest wspomniane "Echo z otchłani" z 2020 roku. Załoga badaczy jest uwięziona w kosmicznej próżni. Wszyscy pogrążeni są w stanie kriostazy. Astrochemik budzi się przedwcześnie z kriogenicznego snu. Widzi też, że ginie jeden z ostatnich członków jego załogi. Poza nim przetrwał także nawigator, którego podejrzewa o spisek dotyczący niepowodzenia misji.

 • Seria z Damianem Wernerem

W której skład wchodzą dwie książki wydane w 2018 i 2019 roku:

 1. "Nieodnaleziona",
 2. "Nieodgadniona".
 • Seria z Gerardem Edlingiem

Składa się ona także z dwóch części:

 1. "Behawiorysta",
 2. "Iluzjonista",
 • Cykl "W kręgach władzy"

Trzy mocno polityczne książki zachowane w sensacyjno-kryminalnym klimacie:

 1. "Wotum nieufności",
 2. "Większość bezwzględna",
 3. "Władza absolutna".
Więcej o: