Rewelacyjna obsada czyta "Upadek gigantów". Audiobook epickiej powieści online - będzie czego posłuchać

Ponad 40 godzin - tyle czasu zajmie przesłuchanie serialu, jakim jest audiobook "Upadek gigantów" na podstawie bestsellerowej powieści jednego z najpopularniejszych pisarzy na świecie - Kena Folletta. W obsadzie naprawdę świetne aktorskie nazwiska. Premiera 24 kwietnia w Audiotece.

"Upadek gigantów" to epicka, ponad tysiącstronicowa powieść Kena Folletta, której akcja rozgrywa się na w pierwszym dwudziestoleciu ubiegłego wieku. W postaci występujące w powieści oraz w narratora audiobooka wcielili się znani polscy aktorzy, m.in. Krzysztof Gosztyła, Łukasz Simlat, Eliza Rycembel, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Robert Więckiewicz czy Maria Seweryn. Produkcję wyreżyserował Waldemar Raźniak.

"Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk do słuchania. Audiobook czytają m.in. Agata Kulesza i Wiktor Zborowski >>

Audiobook "Upadek Gigantów". Ken Follet w najwyższej formie

Opublikowana przez Wydawnictwo Albatros książka "Upadek gigantów" to opowieść o zwykłych ludziach uwikłanych w wielką historię, w I wojnę światową i wydarzenia burzliwych czasów, które po niej nadeszły. W książce przedstawione są losy pięciu rodzin: angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej, walijskiej i amerykańskiej. Każda z nich w różny sposób doświadczyła wojny, rewolucji czy przyłożyła się do powstania ruchu sufrażystek. "Upadek gigantów" otwiera trylogię "Stulecie", która sprzedała się w Polsce w liczbie 150 tysięcy egzemplarzy.

Jak opisuje wydawca, to także historia o miłości, nienawiści, poczuciu obowiązku i zdradzie. "Trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcja przenosi się z Waszyngtonu do Petersburga, z korytarzy najważniejszych światowych instytucji do zacienionych buduarów, gdzie możni tego świata knują kolejne intrygi. Napisana po przeprowadzeniu przez autora rzetelnych badań historycznych, pełna zapadających w pamięć bohaterów powieść Folletta to nie tylko znakomita książka obyczajowo-przygodowa, ale również swoisty przewodnik po historii początku XX wieku".

Reżyser audiobooka podkreśla pełne pasji i wiedzy podejście autora do faktów historycznych oraz misterne połączenie ich z narracją i dodaje, że studium epoki ukazanej na kartach książki ma wielką wartość historyczną:

Perspektywa Folleta jest bardzo sprawiedliwa, bardzo bogata. Wiemy o tym, że zatrudnił sztab historyków do tego, żeby analizował on karty tej powieści pod kątem faktów historycznych. Niezwykle cenne jest także to, że Follet włączał do powieści autentyczne wypowiedzi polityków z tamtych czasów w związku z tym wielcy bohaterowie historii łączą się tam z postaciami fikcyjnymi.

Muzykę do tej niezwykłej audiopowieści napisał Wojciech Błażejczyk, który wcześniej stworzył oprawę muzyczną m.in. do "Filarów Ziemi" - najsłynniejszej książki Kena Folletta, która została wydana w 2019 roku w formie słuchowiska. Prace nad produkcją trwały siedem miesięcy.

Najciekawsze audiobooki - top 5 propozycji, które umilą ci czas w domu >>

"Upadku gigantów" można posłuchać w nowej aplikacji Audioteki dostępnej na Androida i iOS. Pierwszy, ponad trzygodzinny, odcinek z 16 jest dostępny za darmo, kolejnych będzie można wysłuchać w ramach Audioteka Klub. Korzystanie z usługi subskrypcyjnej Audioteka Klub przez pierwsze dwa tygodnie jest bezpłatne. Wydawnictwa planują wydanie powieści także w formie tradycyjnego audiobooka.

Więcej o: