"Midnight Sun" - będzie nowy "Zmierzch". Autorka zapowiedziała, że książka ukaże się jeszcze w tym roku

Stephanie Meyer 4 maja ogłosiła podczas wywiadu telewizyjnego, że latem tego roku na rynku ukaże się nowa powieść z popularnej serii "Zmierzch" - "Midnight Sun". Pisarka 12 lat temu porzuciła ten projekt, bo fragmenty wyciekły do sieci. Książkę jednak skończyła pisać - ma pokazać wydarzenia znane z poprzednich powieści z perspektywy głównego bohatera męskiego, wampira Edwarda.
Zobacz wideo

"Zmierzch" autorstwa Stephanie Meyer to jedna z najpopularniejszych powieści dla nastolatków ostatnich lat. Opowiada historię romansu pomiędzy nastoletnią Bellą a Edwardem, wampirem - "wegetarianinem", który nie zabija ludzi. Powstała cała seria książek, które zostały napisane z perspektywy głównej bohaterki. Na ich podstawie nakręcono z kolei filmy, które cieszyły się ogromną oglądalnością na całym świecie i zapewniły grającym główne role Kristen Stewart i Robertowi Pattinsonowi niezwykły rozgłos. Po 12 latach oczekiwania wielbiciele książki dostaną nową część sagi.

"Midnight Sun". Stephanie Meyer napisała nową część sagi "Zmierzch"

4 maja podczas programu "Good Morning America" Stephanie Meyer oznajmiła:

Jestem bardzo podekscytowana, że mogę nareszcie ogłosić premierę "Midnight sun" ("Biała noc" - przyp. red.], która odbędzie się 4 sierpnia. Mamy teraz szalony okres i nie byłam pewna, czy to odpowiedni moment, żeby wydać tę książkę, ale wielu z was czekało na nią od lat, czuję, że nie mogę już więcej czekać.

Meyer już w ubiegłym tygodniu uruchomiła na swojej stronie odliczanie, które skończyło się właśnie w poniedziałek. Tak wielu fanów powieści było ciekawych ogłoszenia, że strona się zawiesiła. Pisarka zaczęła pisać powieść już kilkanaście lat temu, jednak kiedy w 2008 roku część manuskryptu wyciekła do sieci, zawiesiła ten projekt. "Midnight sun" będzie opowiadać historię romansu nastolatki i 100-letniego wampira z punktu widzenia Edwarda.

Wydawnictwo Little Brown zapewnia, że nowa książka jest "epicka", a sama Meyer na podstawie "klasycznego mitu o Hadesie i Persefonie" wraca do romansu nastolatki Belli Swan z błyszczącym się wegetariańskim wampirem Edwardem i jednocześnie opowiada o "dogłębnej rozkoszy i niszczycielskich konsekwencjach nieśmiertelnej miłości".

Więcej o: