"Harry Potter". Daniel Radcliffe i inne gwiazdy czytają "Kamień Filozoficzny". Pierwszy rozdział już na Spotify

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny", pierwsza książka z kultowej serii o młodym czarodzieju, doczeka się wyjątkowego audiobooka. Co tydzień każdy kolejny rozdział przeczyta inny znany głos. Na pierwszy ogień poszedł sam Harry Potter, czyli niezapomniany w jego filmowej roli Daniel Radcliffe.
Zobacz wideo

Spotify i Wizarding World połączyli siły w ramach inicjatywy Harry Potter at Home, która ma umilić czas osobom przebywającym w domowej izolacji. Dzięki niej J.K. Rowling m.in. zezwoliła nauczycielom na wrzucanie do sieci nagrań, na których czytają jej książki. Teraz do grona czytających "Harry'ego Pottera" dołączą m.in. David Beckham, Dakota Fanning i Eddie Redmayne, a wszystkiego będziemy mogli posłuchać właśnie na Spotify.

Zobacz też: "Harry Potter". Szczegół związany z Voldemortem, który wszyscy przegapili. "Jego szaty bladły" >>

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" na Spotify. Przy mikrofonie Radcliffe, Beckham i inni

W nadchodzących tygodniach na platformie będą się pojawiać kolejne rozdziały powieści "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Każdą z 17 części książki przeczyta ktoś inny. Na ten moment ogłoszono siedmiu narratorów: to Daniel Radcliffe, Stephen Fry, David Beckham, Dakota Fanning, Claudia Kim, Noma Dumezweni i Eddie Redmayne.

Rozdział pierwszy pod tytułem "The Boy Who Lived" w wykonaniu Radcliffe'a, który przez lata wcielał się w postać Harry'ego Pottera na ekranach, jest już dostępny do posłuchania. 

Od maja w księgarniach jubileuszowe wydanie "Kamienia Filozoficznego"

10 kwietnia 2020 roku minęło 20 lat, odkąd na półkach polskich księgarń po raz pierwszy ukazał się "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Z okazji tej okrągłej rocznicy wydawnictwo Media Rodzina przygotowało specjalną reedycję powieści. Książka ukaże w czterech wersjach – kolorach czterech domów Hogwartu. Każdy egzemplarz zdobią barwione brzegi kartek oraz herb domu na froncie okładki.

Edycja dodatkowo wzbogacona jest bonusami w postaci pieśni Tiary Przydziału, charakterystyki danego domu, ciekawostek związanych ze znanymi mieszkańcami: opiekunami, duchami rezydentami czy słynnymi absolwentami oraz informacjami na temat Ceremonii Przydziału, Pucharu Domów i pokoju wspólnego. Na przekonanych o swojej wiedzy w zakresie uniwersum Pottera czeka też quiz. Wszystko to okraszone wyjątkowymi ilustracjami!

Czytaj więcej: "Harry Potter" zadebiutował w Polsce 20 lat temu. Od maja w księgarniach jubileuszowe wydanie pierwszego tomu >>

Więcej o: