Remigiusz Mróz - najnowsze książki. Jakie kryminały wydał w 2020?

Remigiusz Mróz to pisarz, który niewątpliwie odniósł sukces na polskim rynku wydawniczym. Co roku wydaje co najmniej kilka pozycji, a jego ostatnia książka "Ekstradycja" sprzedaje się lepiej, niż "365 dni" Blanki Lipińskiej, które długo były nie do pobicia w rankingu sprzedaży. Jakie książki zdążył już wydać Mróz w 2020 roku?

Remigiusz Mróz: książki i prawo

Remigiusz Mróz to najpopularniejszy autor w Polsce w 2019 roku według badań nad czytelnictwem przeprowadzanych przez Bibliotekę Narodową. W latach 2017 i 2018 znajdował się również na podium tego samego rankingu. Co ciekawe, autor jednych z najbardziej poczytnych książek we współczesnej Polsce, wcale nie jest związany poprzez wykształcenie z literaturą. Remigiusz Mróz jest doktorem nauk prawnych, co niewątpliwie pomaga mu w twórczości. 

Książki Remigiusza Mroza są bardzo różnorodne. Znajdziemy wśród nich oczywiście kryminały i thrillery prawnicze, ale też powieści historyczne czy science fiction. Największą popularnością cieszą się jego kryminały. 

Remigiusz Mróz: najnowsze książki autora

Remigiusz Mróz w 2020 roku zdążył już wydać kilka ksiażek. Wśród tegorocznych propozycji znajdziemy m.in.:

  • "Ekstradycja" - jest to 11 część cyklu z Joanną Chyłką;
  • "Głosy z zaświatów", czyli drugi tom, w którym śledzić będziemy działania Seweryna Zaorskiego;
  • "Echo z otchłani" - to propozycja dla fanów science fiction;
  • "Lot 202" - historia zaginięcia młodego mężczyzny i samolotu, które wydają się być ze sobą powiązane.

Remigiusz Mróz: "Iluzjonista"

"Iluzjonista" Remigiusza Mroza to druga część serii z postacią Gerarda Edlinga. Powieść trafiła na półki księgarń w ubiegłym roku i szybko stała się bestsellerem, podobnie jak inne utwory pisarza. Jest to powieść z pogranicza kryminału i thrillera. Jej treść skupia się na morderstwie - ciało zostaje odnalezione na kąpielisku. Nie jest to jednak zwykły mord, bowiem ofierze wypalono znak zapytania, co upodabnia sprawę do jednej z tych, które w 1988 roku prowadził Gerard Edling. Wówczas, po wielu zabiegach, udało się ująć sprawcę, który wielokrotnie wywodził ścigających go śledczych w pole. Tajemniczy charakter dokonywanych przez niego zabójstw spowodował, że został on określony mianem Iluzjonisty.

Współczesna sprawa bardzo przypomina tą sprzed lat. Co gorsza wyjaśnienie jej utrudnia to, że akta sprawy Iluzjonisty zaginęły, a osoby które były z nią powiązane nie chcą podjąć współpracy albo zwyczajnie znikają. Jedynie wyrzucony ze służby Edling może pomóc rozwiązać zagadkę...

Remigiusz Mróz: "Ekstradycja"

"Ekstradycja" to kolejna - 11 już - część bestsellerowej serii Remigiusza Mroza z Joanną Chyłką w roli głównej. Akcja rozpoczyna się kilka miesięcy po tym jak Chyłka uciekła z kraju. Wystawiono za nią Europejski Nakaz Aresztowania, jednak nikt nie jest w stanie namierzyć miejsca jej pobytu. Kobieta konsekwentnie przez ten czas nie nawiązała kontaktu z nikim w Polsce. Kordian zaś, pod nieobecność ukochanej, przyjmuję sprawę Ukraińca - Witalija Demczenko, który wybudził się po trwającej ponad rok śpiączce. Jest on oskarżony o zabójstwo trzech osób. Niestety sprawa nie jest oczywista. Nie ustalono motywu zbrodni, nie ma narzędzia zbrodni ani świadków, a sam sprawca niczego nie pamięta, poza jednym - ma tajemniczą wiadomość od Chyłki.

Kolejna część przygód niezłomnej pani mecenas cieszy się równie dużym zainteresowaniem co poprzednie. Czytelnicy wskazują zaś, że mimo iż jest to już 11 tom, to fabuła wciąż jest nieprzewidywalna i prowadzona w sposób, który nie pozwala odłożyć książki aż do ostatniej strony.

Zobacz wideo Popkultura!

Remigiusz Mróz: "Głosy z zaświatów"

"Głosy z zaświatów" to drugi tom serii, w której główną postacią jest Seweryn Zaorski - patomorfolog, który wrócił do swojego rodzinnego miasteczka po wielu latach nieobecności. Tu stara się on ułożyć ponownie swoje życie. Do zakładu patomorfologii w Żeromicach, gdzie zaproszony zostaje jako konsultant, zaczynają trafiać ciała dzieci z okolicy. Nikt jednak nie zna przyczyny ich śmierci - nie ma bowiem żadnych przesłanek ku temu by sądzić, że zostały zamordowane. Seweryn postanawia rozwikłać zagadkę...

Nowy cykl spotkał się z aprobatą wśród czytelników twórczości Remigiusza Mroza. Podobnie jak w przypadku innych jego książek, tak i tu nie brak odwołań do historii, ale też do tematów poruszających współczesne społeczeństwo. Wszystko to przedstawione jest w intrygujący sposób - nie ma szans, by nudzić się przy utworach tego autora. 

Książki Remigiusza Mroza. Propozycje z 2018/2019

  1. "Umorzenie", seria z Chyłką
  2. "Wyrok", seria z Chyłką
  3. "Zerwa", seria z komisarzem Frostem
  4. "Władza absolutna", cykl w kręgu władzy
  5. "Nieodgadniona", seria z Wernerem
  6. "Listy zza grobu" seria z Zaorskim

<<Reklama>> Książki autora dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: