"Lot 202". Remigiusz Mróz i jego nowa powieść w Audiotece w dniu premiery. Czyta m.in. Krystyna Czubówna

Premiera nowej powieści Remigiusza Mroza "Lot 202" odbędzie się nie tylko w wersji książkowej, ale także w formie audioserialu. W czternastoodcinkowej produkcji usłyszymy m.in. Katarzynę Dąbrowską, Michała Żurawskiego, Rafała Zawieruchę, Wojciecha Malajkata i Krystynę Czubównę.
Zobacz wideo

Zwyczajna, piątkowa noc w Nowej Hucie. Kamery monitoringu u zbiegu dwóch ulic rejestrują młodego chłopaka o drugiej piętnaście. Nie ma go na nagraniu z przecznicy dalej… Sześć lat później, podkomisarz Agnieszka Oliwa odnajduje ciało chłopaka w Opolu. Wszystko wskazuje na to, że w wyjątkowo osobliwy sposób popełnił samobójstwo. Tymczasem z Okęcia startuje samolot z premierem na pokładzie. Zwykły lot do Toronto ma potrwać dziewięć godzin i trzydzieści pięć minut. Szybko okazuje się jednak, że najprawdopodobniej nigdy nie dotrze do celu… rozpoczyna się wyścig z czasem, a jedyną poszlaką jest chłopak, który niegdyś zaginął na krakowskich ulicach.

Tak zaczyna się nowa powieść Remigiusza Mroza. Co łączy martwego chłopaka z samolotem do Toronto? Tego słuchacze Audioteki dowiedzą się już 20 maja. Dzięki współpracy z wydawnictwem Filia pierwszy odcinek audioserialu "Lot 202" ukaże się w aplikacji w dniu premiery powieści.

Zobacz też: Najpłodniejsza pisarka świata wydała ponad 4 tys. książek. Remigiusz Mróz komentuje: Dajcie mi parę lat >>

"Lot 202". Plejada gwiazd przeczytała Mroza w studiu i w domach

W czasie pandemii realizatorzy materiału musieli dostosować się do ambitnego zadania - nagrania kilkudziesięciu aktorów częściowo zdalnie. Część materiału nagrywano w studiu, z zachowaniem restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa.

- W przypadku wybranych ról sprzęt podłączany był w domu aktora – tak wydarzyło się np. u Wojciecha Malajkata - mówi Paulina Drzastwa, szefowa działu produkcji w Audiotece. Aktor nagrywał materiał u siebie w domu, cały czas mając "na łączach" reżysera, który dawał mu na bieżąco uwagi. - Udało się nam uzyskać efekt pracy w studiu. Chociaż praca nad dalszymi odcinkami ciągle trwa, jesteśmy pewni, że nasi słuchacze będą bardzo zadowoleni z efektu - dodaje.

W nagraniu bierze udział kilkudziesięciu aktorów. W rolach głównych usłyszymy Katarzynę Dąbrowską, Michała Żurawskiego, Mariusza Bonaszewskiego, Tomasza Schuchardta, Rafała Zawieruchę i Antoniego Pawlickiego. Poza nimi usłyszymy np. Piotra Stramowskiego, Danutę Stenkę, Leszka Lichotę i wspomnianego już Wojciecha Malajkata. Reżyserem jest Grzegorz Gutkowski.

- To było bardzo ciekawe wyzwanie - mówi reżyser. - Oprócz koordynacji aktorów w studio i poza nim, dużo pracy włożyliśmy też w postprodukcję. Akcja obejmuje dwa plany - na ziemi i w powietrzu, w trzystuosobowym Dreamlinerze, i staraliśmy się to oddać przy użyciu efektów specjalnych. Jest też dużo scen zbiorowych, wartkiej akcji i scen policyjnych. Pracowaliśmy nad efektami, które odzwierciedlą charakter tych scen - wyjaśnia Gutkowski. Dodaje, że słuchacz na pewno nie będzie się nudzić.

Kolejne odcinki audioserialu "Lot 202" będą ukazywały się co tydzień w aplikacji Audioteki. Pierwszy odcinek dostępny będzie za darmo, reszta dostępna będzie w Klubie Audioteki.

<<Reklama>> Książka dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: