Wojciech Chmielarz - poznaj najnowsze książki autora

Wojciech Chmielarz jest polskim autorem, którego doskonale znamy dzięki książkom, takim jak "Żmijowisko" czy "Rana". Sprawdź, które jeszcze pozycje tego autora warto przeczytać.

Wojciech Chmielarz jest pisarzem nowego pokolenia - urodzony w 1984 roku z wykształcenia dziennikarz, na swoim koncie ma już kilkanaście opublikowanych książek. Spod jego pióra wyszło sporo znakomitych kryminałów, w tym najgłośniejsze obecnie "Żmijowisko", na podstawie którego powstał serial o tym samym tytule emitowany przez stację Canal+. Chmielarz uczestniczył w tworzeniu scenariusza do produkcji reżyserowanej przez jednego z najlepszych polskich reżyserów - Łukasza Palkowskiego. Jest uznawany za jednego z najważniejszych twórców współczesnej polskiej literatury - w 2015 roku został laureatem nagrody Wielkiego Kalibru za powieść "Przyjęcie" należącą do cyklu, gdzie głównym bohaterem jest Jakub Mortka.

Zobacz też: Wojciech Chmielarz - mistrz kryminału czy thrillera?

Wojciech Chmielarz: "Mortka". Seria z komisarzem Jakubem Mortką

Wojciech Chmielarz zadebiutował na polskim rynku wydawniczym książką "Podpalacz", która należy do cyklu opowiadającego o komisarzu Jakubie Mortka. Wszystkie wydane dotąd pozycje należące do serii można zakwalifikować jako literaturę kryminalną, z dużą dozą sensacji i nutką thrillera. W "Podpalaczu" pokazana zostaje nie tylko sprawa tytułowego podpalacza - równolegle z toczącym się śledztwem poznajemy komisarza i jego problemy, z którymi zmaga się po zakończeniu obowiązków służbowych. Powieść jest niesamowicie wciągająca. Trzeci tom cyklu "Przyjęcie" przyniósł autorowi prestiżową nagrodę literacką Wielkiego Kalibru. Cała seria warta jest uwagi nie tylko fanów powieści kryminalnych. Swoboda z jaką autor rozwija fabułę zainteresuje każdego czytelnika. 

Wojciech Chmielarz: "Rana". Bestseller na wielu listach

Książkę "Rana" Wojciech Chmielarz opublikował nakładem wydawnictwa Marginesy w 2019 roku, a już stała się hitem. Jej akcja osadzona jest w warszawskim środowisku szkolny i rozpoczyna się od śmierci jednej z uczennic. Marysia ginie pod kołami pociągu. Sprawa jest dość tajemnicza, dlatego nauczycielka dziewczyny postanawia dowiedzieć się prawdy. Nie spodziewa się jednak, że zaangażowanie to doprowadzi ją do własnej śmierci... Śledztwo coraz bardziej się gmatwa, a jedyne osoby, które mogą coś wiedzieć, starają się za wszelką cenę trzymać się z dala od niego. Szkoła okazuje się nie być środowiskiem przyjaznym uczniom. Pełno tu tajemnic, intryg i niewyjaśnionych wątków...

Książka bardzo szybka znalazła się na liście bestsellerów Empiku i cieszy się dobrymi opiniami czytelników.

Wojciech Chmielarz: "Wyrwa". Najnowsza pozycja autora

"Wyrwa" to najnowsza publikacja Wojciecha Chmielarza. Wydana została przez wydawnictwo Marginesy w 2020 roku. Nowa powieść autora opowiada historię Macieja, którego żona ginie w wypadku samochodowym. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie okazało się, że miał on miejsce pod Mrągowem, podczas gdy żona mówiła mu, że wybiera się na delegację do Krakowa. Chcąc rozwikłać zagadkę śmierci własnej żony dowiaduje się, że spędził ostatnie dwanaście lat z osobą, która kryła przed nim mnóstwo tajemnic...

"Wyrwa" to momentami powieść psychologiczna osnuta wokół kryminalnego wątku. Książka dzięki doskonale prowadzonej akcji zyskała wiele pozytywnych opinii wśród krytyków, a także czytelników. 

Zobacz też: Tokarczuk, Bator, Chmielarz. 40 najlepszych pisarzy niesie nadzieję w czasach pandemii ["DZIEŃ NADZIEI"]

Wojciech Chmielarz: "Żmijowisko". Najbardziej znane dzieło

"Żmijowisko" Wojciecha Chmielarza to doskonały thriller psychologiczny opowiadający historię grupy znajomych z okresu studiów, którzy po latach spotykają się we wsi Żmijowisko. Pechowo podczas spotkania ginie córka pary głównych bohaterów - Ada. Mimo poszukiwań dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Jej ojciec - Arek - po roku wraca na miejsce spotkania z nadzieją, że odnajdzie Adę... Kryminał wydany w 2018 roku zyskał bardzo pozytywne opinie wśród czytelników. Historia jest na tyle wciągająca i trzymająca w napięciu, że prawa do jej ekranizacji nabył Canal+. W 2019 serial został wyemitowany na jego antenie. Udział w nim wzięła plejada gwiazd polskiego kina, m.in. Paweł Domagała, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński.

Zobacz wideo Serial "Żmijowisko"

Wojciech Chmielarz - lista książek autora

Lista zawierająca twórczość Wojciecha Chmielarza, prezentuje się następującą:

Seria z Jakubem Mortka:

 • Podpalacz, 2012
 • Farma lalek, 2013
 • Przejęcie, 2014
 • Osiedle marzeń, 2016
 • Cienie, 2018

Cykl gliwicki:

 • Wampir, 2015
 • Zombie, 2017

Inne pozycje:

 • Królowa głodu, 2014
 • Żmijowisko, 2018
 • Rana, 2019
 • Wyrwa, 2020

Zobacz też: Wydaje się, że nie ma nic łatwiejszego, niż wymyślić brutalną zbrodnię [ROZMOWA]

<<Reklama>> Książki autora dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: