J. K. Rowling napisała nową powieść fantasy. Wydaje ją za darmo

J.K. Rowling, autorka m.in. kultowej serii o Harrym Potterze, przygotowuje się do wydania kolejnej powieści fantasy dla najmłodszych. Książka pod tytułem "The Ickabog" będzie się ukazywać w odcinkach na stronie internetowej pisarki - dwie pierwsze części już są dostępne.
Zobacz wideo

Jak pisze J.K. Rowling, pomysł na "The Ickabog" narodził się w jej głowie jeszcze podczas tworzenia przygód Harry'ego Pottera. "Czytałam 'Ickaboga' moim dzieciom rozdział po rozdziale na bieżąco w trakcie pisania. Jednak gdy nadszedł czas, żeby go opublikować, zamiast niego postanowiłam wydać książkę dla dorosłych, i właśnie w ten sposób 'The Ickabog' trafił na strych" - opowiada pisarka. Do wyjęcia go z zakurzonego pudełka zainspirowała ją domowa izolacja. "Wyjęłam pudło, przeczytałam zapiski jeszcze raz, a potem zmieniłam to, co kazały mi zmienić dzieci... i tak oto jesteśmy tutaj" - mówi Rowling. 

"The Ickabog". J.K. Rowling zapowiada nową powieść. "Bez Harry'ego Pottera i bez magii"

Autorka twierdzi, że "The Ickabog" to powiew świeżości w jej repertuarze. "'The Ickabog' to opowieść o prawdzie i nadużywaniu władzy. Uprzedzając jedno oczywiste pytanie: wpadłam na ten pomysł ponad dekadę temu, więc nie należy go interpretować jako komentarza do tego, co dzieje się teraz na świecie. Temat jest ponadczasowy i może się odnosić do każdej epoki lub dowolnego kraju" - zapewnia Rowling i dodaje: "To nie jest Harry Potter i nie zawiera magii. To jest zupełnie inna historia".

Dla miłośników swojej twórczości J.K. Rowling ma bardzo dobrą wiadomość, bowiem zdecydowała się wypuścić nową pozycję w odcinkach w sieci. Pierwsze dwa rozdziały można już przeczytać na stronie TheIckabog.com, zaś kolejne będą się pojawiać aż do 10 lipca. W niedługim czasie ukażą się tłumaczenia z angielskiego. Na listopad jest zaplanowana publikacja powieści w formie książkowej - Rowling ogłosiła, że wszelkie tantiemy, które wpłyną na jej konto z tego tytułu, przekaże na rzecz osób poszkodowanych przez pandemię koronawirusa.

Chętni mają szansę wzięcia udziału w konkursie dla ilustracje do książki. Ich autorami mają być najmłodsi czytelnicy. "Opublikujemy sugestie dotyczące ilustracji, które mogą być potrzebne do każdego rozdziału, ale nikt nie powinien czuć się przez nie ograniczony. Puśćcie wodze fantazji!" - zachęca J.K. Rowling. Wydawcy poszczególnych wersji językowych "The Ickaboga" wybiorą najlepsze rysunki i umieszczą je w poszczególnych edycjach. 

Więcej o: