Hanna Krall miała dostać jubileuszowy list od Andrzeja Dudy. "Jak się dziękuje za nieotrzymane listy?"

20 maja 2020 roku prezydent Andrzej Duda napisał życzenia dla Hanny Krall z okazji jubileuszu 85. urodzin. Choć treść dokumentu ukazała się na stronie Kancelarii Prezydenta, pisarka nigdy nie dostała przesyłki. Postanowiła więc poprosić o pomoc.

Pod koniec maja reportażystka Hanna Krall obchodziła 85. urodziny. Z tej okazji Andrzej Duda napisał do niej list z życzeniami. Pisarka dowiedziała się o tym przez przypadek, przeglądając internet, bo listu od prezydenta nigdy nie otrzymała.

"Wczoraj, w czerwcową sobotę, szukałam w internecie zdjęcia do wywiadu dla Twojego Stylu. I przypadkiem odkryłam list skierowany do mnie od Prezydenta RP i datowany na 20 maja 2020. (...) Spytałam o ten list listonosza, Pana Jacka. Poświadczył, że żadnego listu z kancelarii prezydenta do mnie nie było, przecież by zauważył. Jestem świadoma, że trwa kampania wyborcza, ale mój kłopot nie ma z nią żadnego związku. Po prostu chciałabym podziękować, grzeczność tego wymaga, tylko nie mam pojęcia jak podziękować i za co. Wie ktoś z Państwa jak się dziękuje za nieotrzymane listy?" - napisała na Facebooku Hanna Krall. 

Nie wiadomo, co stało się z listem prezydenta do reportażystki. Możliwe, że zaginął, ale także, że nigdy go nie wysłano. 

Życzenia Andrzeja Dudy dla Hanny Krall

List prezydenta Andrzeja Dudy do Hanny Krall został opublikowany na stronie Kancelarii Prezydenta RP. Informacja o nim pojawiła się także w social mediach głowy państwa. W swoim liście prezydent Polski podziękował reportażystce za "wszystkie odkrycia i wzruszenia", których czytelnicy mogą doświadczać, dzięki talentowi pisarki. Stwierdził także, że należy ona do grona "niekwestionowanych mistrzów polskiej szkoły reportażu". 

"Towarzysząc piórem - ale przecież jednocześnie i własnym zaangażowaniem - naszej historii najnowszej, kontynuuje Pani tradycje i realizuje powołanie, któremu zawsze była wierna polska inteligencja. W tym wyjątkowym dniu, a zarazem tak trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii z serca życzę Pani zdrowia, satysfakcji z dokonań i wielu kolejnych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w dalszym pełnieniu pisarskiej misji" - czytamy w liście prezydenta do Hanny Krall, który można przeczytać TUTAJ

Zobacz wideo Zespół Perfect zaczął się od Breakoutu i Alibabek. A potem wkroczył Hołdys
Więcej o: