Allegro wycofuje ze sprzedaży książkę Ziemkiewicza. "Zawiera treści o charakterze antysemickim"

Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" zarekomendowało Allegro usunięcie z oferty jeden z książek Rafała Ziemkiewicza, ponieważ "zawiera treści o charakterze antysemickim, niosące znamiona nienawiści do Żydów, a także podające w wątpliwość historyczne fakty dotyczące Zagłady Żydów". Serwis wycofał ze sprzedaży książkę. "Poważnie, "Allegro" blokuje sprzedaż mojej książki, powołując się jako na autorytet na bandę świrów?! Przekazuję sprawę prawnikom, niech się tym zajmą" - odniósł się do sprawy Ziemkiewicz.

Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" zamieściło rekomendacje dotyczące usunięcia ze sprzedaży na Allegro kilkudziesięciu książek, w tym "Chama niezbuntowanego", książki Rafała Ziemkiewicza.

Według listu otwartego Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita [książka - przyp. red.] zawiera treści o charakterze antysemickim, niosące znamiona nienawiści do Żydów, a także podające w wątpliwość historyczne fakty dotyczące Zagłady Żydów podczas II wojny światowej

- uzasadnia swoją rekomendację "Nigdy Więcej" i dodaje, że Ziemkiewicz pisze o "micie Holokaustu", co "nosi znamiona kłamstwa oświęcimskiego" i "zgodnie z Ustawą o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu negowanie prawdy o zbrodniach nazistowskich jest przestępstwem".

W sprawie książki Ziemkiewicza Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita złożyło do prokuratury zawiadomienie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych oraz publicznego znieważenia grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej (art. 256 pt. 2 i art. 257 kk)

- czytamy dalej. Stowarzyszenie wezwało również księgarzy, sprzedawców i dystrybutorów książki do wycofania jej ze sprzedaży. Tak też postąpiło Allegro i usunęło pozycję z oferty.

"Przekazuję sprawę prawnikom, niech się tym zajmą"

O sprawie Rafała Ziemkiewicza poinformował jeden z użytkowników Twittera. "Dostałem upomnienie od Allegro, że sprzedaję Pana książkę, bo jest rasistowska a Pan nic - bez reakcji. Co mam zrobić z zapasem iluś tam sztuk?" - napisał. Do sprawy odniósł się sam publicysta.

Poważnie, "Allegro" blokuje sprzedaż mojej książki, powołując się jako na autorytet na bandę świrów?! Przekazuję sprawę prawnikom, niech się tym zajmą. A Państwo śpieszcie się kupować, w przyszłym tygodniu dodruk

- napisał Ziemkiewicz.

Więcej o: