"Nadzieja" w przedsprzedaży zebrała ponad 140 tys. zł na rzecz starszych. 23 czerwca premiera e-booka

W maju ruszyła przedsprzedaż "Nadziei" - zbioru 40 wyjątkowych tekstów autorstwa najlepszych polskich pisarzy. Uzyskany dochód wspiera ośrodki pomocy społecznej i hospicja dla osób starszych. Do tej pory udało się zgromadzić ponad 140 tys. zł. Od 23 czerwca szczytny cel można wspomóc, kupując e-booka, zaś wersja papierowa pojawi się na początku lipca.

22 maja był "Dniem Nadziei" - tak nazwaliśmy moment, w którym wystartowała akcja charytatywna wszystkich mediów Agora S.A. i partnerów. Kilkudziesięciu najbardziej uznanych pisarzy, reporterów i poetów specjalnie na tę okazję napisało teksty o tęsknocie za lepszym jutrem, które szczególnie dziś rezonuje w każdym z nas. Teksty i opowiadania złożyły się na książkę-cegiełkę pod tytułem "Nadzieja". Cena? 50 złotych. Cel? Pomoc potrzebującym.

Zobacz też: Nike 2020 - nominacje do nagrody już są. O statuetkę powalczą m.in. "Płuczki" i "Potop" >>

"Nadzieja" dla najbardziej potrzebujących. Mamy ponad 140 tys. zł - i idziemy dalej

Dochód uzyskany ze sprzedaży "Nadziei" pomoże mieszkańcom i pacjentom ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, osobom najstarszym, których sytuacja w trakcie i po pandemii jest najtrudniejsza i najbardziej niebezpieczna. Dotychczas z samej przedsprzedaży uzbieraliśmy kwotę 142 528 zł - nie zatrzymujemy się na tym. Od 23 czerwca możecie nabywać e-booka "Nadzieja". Wersja papierowa trafi do księgarń 8 lipca.

W czasie epidemii nadzieja i solidarność mają ogromne znaczenie. - Pomoc najsłabszym i bezbronnym - dzieciom i osobom w podeszłym wieku - jest jednym z najtrwalszych, obejmujących nas wszystkich nakazów etyki, bo wynika z samej istoty bycia człowiekiem - to słowa Jacka Dehnela, którego opowiadanie także znalazło się w "Nadziei". Portal Gazeta.pl tworzą ludzie, którym te uczucia są bliskie - dlatego angażujemy się w tę akcję.

Autorami tekstów w "Nadziei" są m.in. Olga Tokarczuk, Hanna Krall, Wiesław Myśliwski, Magdalena Grzebałkowska, Mariusz Szczygieł, Joanna Bator, Wojciech Chmielarz, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Łukasz Orbitowski, Dominika Słowik i Krzysztof Varga. Wszyscy zaangażowani w akcję charytatywną "Nadzieja" pracują charytatywnie, tak by cały przychód ze sprzedaży książki-cegiełki trafił do potrzebujących. Okładkę, także bez wynagrodzenia, zaprojektował Łukasz Piskorek/Fajne Chłopaki.

Papierowy egzemplarz "Nadziei" nadal możecie zamawiać w przedsprzedaży stronach empik.com oraz na kulturalnysklep.pl, a e-book jest dostępny na empik.com i publio.pl. Wydawcą książki-cegiełki jest Wydawnictwo Agora, a patronatem objęli ją Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Fundacja Agory. Akcję charytatywną "Nadzieja" wspierają media należące do Agora SA, a partnerem akcji jest Empik Sp.z o.o.

Więcej o: