Katarzyna Bonda: "Miłość leczy rany", "Lampiony" i inne. Najpopularniejsze książki znanej pisarki

Katarzyna Bonda, autorka książek "Lampiony" i "Miłość leczy rany", nie od dziś znana jest fanom polskiego kryminału. Ma na swoim koncie wiele pozycji, które okazały się sukcesami wydawniczymi. Poznaj najpopularniejsze dzieła pisarki.

Katarzyna Bonda: dziennikarka z wykształcenia, pisarka z pasji

Katarzyna Bonda to jedna z najpoczytniejszych polskich autorek ostatnich lat. Każda jej nowa powieść uzyskuje status bestsellera. Autorka z wykształcenia jest dziennikarką i scenarzystką. To niewątpliwie procentuje w jej pracy twórczej. Na swoim koncie ma świetną trylogię kryminalną, której głównym bohaterem jest Hubert Meyer - nietuzinkowy psycholog policyjny, który trudni się tworzeniem profili przestępców. W jej skład wchodzą:

 • "Sprawa Niny Frank" (2007)
 • "Tylko martwi nie kłamią" (2010)
 • "Florysta" (2012).

"Sprawa Niny Frank" jest debiutancką powieścią autorki i jako taka odniosła duży sukces. Bonda otrzymała za nią wyróżnienie jakim jest nominacja do Nagrody Wielkiego Kalibru. 

Kolejnym pisarskim sukcesem Katarzyny Bondy była jej kolejna seria, również o charakterze kryminalnym. Jest to tetralogia kryminalna "Cztery żywioły Saszy Załuskiej", w skład której weszły następujące powieści:

 • "Pochłaniacz" (2014), za którego otrzymała Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015
 • "Okularnik", (2015), który został Bestsellerem Empiku 2015
 • "Lampiony" (2016)
 • "Czerwony pająk" (2018).

Prywatnie Katarzyna Bonda posiada córkę. W ubiegłym roku w mediach głośno było o jej związku z Remigiuszem Mrozem, również znanym autorem powieści kryminalnych i sensacyjnych. Ta relacja jednak nie przetrwała. 

Zobacz też: Remigiusz Mróz - najlepsze e-booki mistrza kryminałów

Katarzyna Bonda "Miłość leczy rany", czyli najnowsza propozycja autorki bestsellerowych kryminałów

"Miłość leczy rany" to najnowsza powieść Katarzyny Bondy, która do księgarń trafiła pod koniec ubiegłego roku. Otwiera ona nową trylogię kryminalną autorki pod tytułem "Wiara, nadzieja, miłość". Na okładce znajdujemy informację, że historia jest inspirowana przez prawdziwe wydarzenia. Jej głównymi bohaterami są Igor i Tośka - młodzi ludzie, którzy wspólnie układają swoje życie. Ciągle jednak wisi nad nimi widmo zbrodni, jaką popełnił Igor. Tak naprawdę pochodzi on z Kazachstanu i tam jako młody chłopak dopuścił się morderstwa. Teraz jego dziewczyna próbuje dociec, co tak naprawdę się stało. Do jakich wniosków dojdzie?

Katarzyna Bonda "Okularnik": kolejna odsłona przygód profilerki

"Okularnik" Katarzyny Bondy to druga część tetralogii o Saszy Załuskiej. Odpowiada żywiołowi Ziemi. Akcja powieści przenosi się do Hajnówki, na Podlasie, czyli w rodzinne strony autorki bestsellerowego kryminału. Główna bohaterka przez przypadek trafia na tradycyjne białoruskie wesele. Mimowolnie staje się świadkiem niepokojących wydarzeń. Angażuje się w śledztwo, podczas którego coraz mocniej wikła się w zadawnione sprawy dotyczące tutejszych mieszkańców. W powieści mocno przeplatają się wątki nacjonalizmu i polsko-białoruskich antagonizmów, które mają swoje podłoże w historii tego regionu.

Katarzyna Bonda "Czerwony pająk", czyli finał sagi o Saszy Załuskiej

"Czerwony Pająk" Katarzyny Bondy to ostatnia, odpowiadająca żywiołowi Wody, powieść w serii "Cztery żywioły Saszy Załuskiej". Akcja książki skupia się ponownie na profilerce, której córka zostaje porwana. Psycholożka rozpoczyna prywatne śledztwo, naprowadza ją ono na osobę Dziadka, jej byłego przełożonego, będącego w posiadaniu bardzo intratnych akt, których poszukują zarówno ludzie z półświatka, jak i poważni politycy. Porywacze córki Załuskiej chcą, aby to ona dotarła do nich pierwsza... Finałowa część jest zaskakująca, akcja toczy się wartko, a coraz to nowe fakty, które odkrywają się przed czytelnikiem sprawiają, że książki nie można odłożyć choćby na chwilę. 

Zobacz też: "Miłość leczy rany" Bondy. Nie dajcie się oszukać, że to trudne w odbiorze romansidło

Katarzyna Bonda: pozostałe powieści

Katarzyna Bonda ma w swoim dorobku nie tylko wieloczęściowe kryminały, ale także inne pozycje, które mogą zaciekawić wielu czytelników. Należą do nich:

 • "Polskie morderczynie" (2008)
 • "Zbrodnia niedoskonała" (2008)
 • "Cicha 5" (2014). Opracowanie zbiorowe
 • "Maszyna do pisania. Kurs kreatywnego pisania" (2015)
 • "NieObcy" (2015). Opracowanie zbiorowe

<<Reklama>> Książki autorki dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Zobacz wideo Zobacz nasze propozycje na wakacje!