Nowa platforma z e-bookami. "Chcemy odpowiadać na pytania, które ludzie najczęściej wpisują w Google"

Rusza nowa platforma z ebookami. How2 tworzyły Agnieszka Hyży i Anna Zofia Powierża, a wśród autorów są m.in. Dorota Wellman, Daria Ładocha, Patricia Kazadi i Hanna Lis. - W naszych ebookach chcemy odpowiadać na te pytania, które ludzie najczęściej wpisują w wyszukiwarkę - mówi Hyży.
Zobacz wideo Do jakich tytułów warto wrócić tego lata? Wakacyjne polecajki cz. 2 [Popkultura Extra]

- Jak pokazują najnowsze badania, spędzamy w internecie średnio siedem godzin każdego dnia. Szukamy tam dosłownie wszystkiego. Od rzeczy najbardziej podstawowych, jak przepis na ciasto czy pomysł na weekendowy wyjazd w góry, po sprawy fundamentalne, jak zdrowie, seks, prawo czy rozwój osobisty. My w naszych e-bookach chcemy odpowiadać na te pytania, które ludzie najczęściej wpisują w wyszukiwarkę Google. Dlatego też nasz proces wydawniczy jest tak bardzo rozbudowany. Tworzymy treści tak, by traktowały one o tym, co naprawdę interesuje ludzi i co jest im potrzebne - mówi Agnieszka Hyży.

Razem z Anną Zofią Powierżą uruchomiły pierwsze w Polsce w pełni cyfrowe wydawnictwo oraz pierwsza w naszym kraju tego typu platforma z e-bookami.  E-booki wzbogacane są o interaktywne materiały, nowoczesne grafiki, filmy czy animacje. Co ważne, ich produkcja odbywa się w duchu zero waste - przy zastosowaniu ekologicznych rozwiązań. 

Wspólnie z gwiazdami i ekspertami - autorytetami w swoich dziedzinach, przygotowują oryginalne, multimedialne e-booki - publikacje, które są dostępne wyłącznie na platformie How2. - Nie dotykamy jedynie tematów politycznych. One dzielą ludzi, a nam zależy na tym, by tworzyć dobrą sieć i pozytywne treści - tłumaczy Powierża.

Ich autorami będą m.in. Zofia Zborowska, Anna Maria Wesołowska, Kamil Pawelski (Ekskluzywny Menel), Patricia Kazadi, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Hanna Lis, Magda Bereda, Renata Kaczoruk czy Monika Mrozowska. Publikacje będą prezentowane w ramach Festiwalu Premier, a następnie co tydzień wirtualna biblioteka How2 będzie powiększać się o kolejne publikacje. Na start przygotowane są np. "Jak przygotować śniadanie dla dzieci. Przepisy na szybkie, smaczne i zdrowe dania" Darii Ładochy, "Mamo, jestem gejem. Tato, jestem lesbijką. Rodzice osób LGBT+ wychodzą z szafy" Piotra Grabari Grabarczyka i "Jak strugać wariata? Minikompendium wiedzy kabaretowej w anegdotach spisane" Katarzyny Pakosińskiej.

Więcej o: