George R.R. Martin znowu nie dotrzymał terminu. Fani "Gry o tron" domagają się umieszczenia go w więzieniu

George R.R. Martin wielokrotnie przekładał premierę swojej najnowszej książki "Wichry Zimy" - szóstej części cyklu "Pieśń Lodu i Ognia". 29 lipca minął kolejny termin na wydanie książki. Tym razem cierpliwość fanów się przebrała. Czytelnicy żądają, aby za karę uwięzić Martina.

Pierwsza część cyklu, "Gra o tron", miała swoją premierę 25 lat temu. George R.R. Martin do tej pory ukończył pięć tomów, ale przerwa pomiędzy ostatnią częścią, a oczekiwanymi "Wichrami Zimy" trwa już dziewięć lat. Fani domagają się, aby Martin spełnił swoje obietnice i poddał się karze.

George R.R. Martin znowu nie dotrzymał terminu. Fani domagają się uwięzienia pisarza

W 2019 r. George R.R. Martin zapowiedział na swoim blogu, że jeśli do 29 lipca 2020 r., czyli otwarcia World Science Fiction Convention w Nowej Zelandii, nie ukończy "Wichrów Zimy", to podda się surowej karze.

Pisarz obiecał, że fani będą mogli go uwięzić w małej chatce na wyspie White do czasu ukończenia powieści. Niestety, Martinowi znowu nie udało się dochować zapowiedzianego terminu. Fani "Pieśń Lodu i Ognia" domagają się więc, aby pisarz spełnił swoją obietnicę i poddał się karze. Czytelnicy w żartobliwy sposób argumentują, że jedynie w ten sposób uda się zmusić pisarza do dokończenia książki.

Wyspa White, o której wspomniał George R.R. Martin na swoim blogu, znajduje się 48 km od wybrzeży Nowej Zelandii. Na wyspie znajduje się aktywny wulkan, który po swojej ostatnie erupcji w 2019 r. doprowadził do śmierci 21 osób.

Kiedy premiera "Wichrów Zimy"?

Konwent fanów science-fiction i fantasy w Nowej Zelandii odbywa się w tym roku zdalnie. Fani nie musieli czekać do 29 lipca, aby poznać stan prac nad "Wichrami Zimy". W czerwcu, George R.R. Martin poinformował, że najnowsza część cyklu nie ukaże się w 2020 r.

Pisarz dodał, że dzięki wymuszonej przez pandemię izolacji, prace na "Wichrami Zimy" postępują szybciej niż się spodziewał. Przy okazji wspomniał, że ma nadzieję na ukończenie książki w 2021 r. Ale czy można jeszcze wierzyć w obietnice pisarza?

Zobacz wideo Bitwa Bękartów. Poznajcie kulisy produkcji największej sceny batalistycznej w Grze o Tron