"Łatwo zrozumieć, dlaczego prezydent Trump nie chciał, żeby ktokolwiek przeczytał tę książkę" - polskie wydanie już w przedsprzedaży

Jaki jest Donald Trump i jak tał się człowiekiem, który zagraża bezpieczeństwu całego świata? Wielu psychologów i dziennikarzy próbowało już odpowiedzieć na te pytania, jednak to Mary L. Trump - psycholog kliniczna i jednocześnie bratanica prezydenta Stanów Zjednoczonych w książce "Zbyt wiele i nigdy dość. Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecie" jak nikt wcześniej przedstawia wielowymiarowy portret swojego wuja.

Tytuł już w pierwszym tygodniu po amerykańskiej premierze (w lipcu 2020 roku) sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy. Polskie wydanie książki ukaże się 7 października nakładem Wydawnictwa Agora.   

Zobacz wideo Studio Biznes - odcinek specjalny

Mary L. Trump większość dzieciństwa spędziła w ogromnym domu swoich dziadków w sercu Queens w stanie Nowy Jork, gdzie dorastał również Donald i jego czworo rodzeństwa. Jedyna bratanica prezydenta Stanów Zjednoczonych i utytułowana psycholog kliniczna przez lata obserwowała zachowania wuja, będąc jednocześnie świadkiem destrukcyjnych i traumatycznych rodzinnych relacji.    

Swoją rodzinną historię Mary L. Trump opisuje w książce "Zbyt wiele i nigdy dość. Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecie" (oryg. "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man"), w której jak nikt inny rzuca światło na mroczną sagę Trumpów. I to nie tylko z powodu unikalnej wiedzy o własnych krewnych, ale także dlatego, że wuj Donald wyznał jej prawdę o jednej z najpotężniejszych, ale też najbardziej dysfunkcyjnych rodzin na świecie. "Łatwo zrozumieć, dlaczego prezydent Trump nie chciał, żeby ktokolwiek przeczytał tę książkę. Pokazuje ona bowiem, jak fałszywe są mity na jego temat, które sam stworzył i w które uwierzył" - pisał recenzent "Los Angeles Times".  

Jaki będzie Donald Trump w wydaniu Brendana Gleesona? Jest teaser miniserialu "The Comey Rule" >>

Polskie wydanie książki w tłumaczeniu Janusza Ochaba ukaże się 7 października br. nakładem Wydawnictwa Agora. Egzemplarze są już dostępne w przedsprzedaży na Kulturalnysklep.pl, Publio.pl oraz Empik.com. 

Więcej o: