Alexandre Dumas. Google Doodle upamiętniło legendarnego francuskiego pisarza

Bohaterem nowego Google Doodle został Alexandre Dumas. Postać jednego z najpopularniejszych francuskich pisarzy pojawiła się w przeglądarce Google. Krótki pokaz slajdów ze scenami z "Hrabiego Monte Christo" bardzo szybko zdobył ogromną popularność w internecie.

Google Doodle to świetna okazja do tego, aby uczcić szczególne wydarzenia oraz postacie. Tym razem bohaterem został Alexandre Dumas. Powieści francuskiego pisarza od dawna pobudzają wyobraźnię. Doczekały się prawie 200 filmowych adaptacji oraz przekładów na 100 różnych języków.

Alexandre Dumas w Google Doodle. Francuski pisarz słynie z powieści przygodowych

Alexandre Dumas jest najbardziej znany z serii powieści o "Trzech Muszkieterach" oraz przygód "Hrabiego Monte Christo". Pisarz urodził się 24 lipca 1803 r. jako Dumas Davy de la Pailleterie. Wkrótce zmienił swoje nazwisko na Alexandre Dumas, które na stałe weszło do historii literatury. Przygodowy charakter jego książek po części zawdzięcza się przygodom ojca pisarza, który zrobił ogromną karierę we francuskim wojsku w dobie wojen napoleońskich.

W wieku dwudziestu lat, Dumas przeprowadził się do Paryża, gdzie rozpoczął karierę dramaturga. Wkrótce stał się jednak autorem poczytnych powieści publikowanych w odcinkach. Dumas był również skandalistą. Jego powieści miłosne trafiły w 1863 r. na listę dzieł zakazanych przez Kościół katolicki. Alexandre Dumas zmarł po prawie pięćdziesięcioletniej karierze pisarskiej 5 grudnia 1870 r. Jego syn również został pisarzem. Alexandre Dumas (syn) zasłynął najbardziej ze swojej powieści "Dama Kameliowa".

Google Doodle upamiętnia ważne postacie już od 20 lat

Google Doodle uhonorowało Dumasa krótkim pokazem slajdów, który będzie dostępny na stronie głównej Google tylko w piątek 28 sierpnia. Krótka animacja przedstawiona jest w komiksowym stylu. Widać na niej najważniejsze momenty z powieści Dumasa "Hrabia Monte Christo".

Google Doodle to tymczasowa animacja na stronie głównej Google. Z początku polegała na drobnej modyfikacji loga firmy. Z biegiem czasu przerodziła się w coraz bardziej wymyślne formy graficzne, które przybierały interaktywny charakter. Pierwszy Google Doodle pojawił się w 1998 r., zaledwie dwa lata po powstaniu najsłynniejszej wyszukiwarki internetowej na świecie.

<<Reklama>> Książki autora dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Zobacz wideo "Gambit królowej" - serial Netfliksa z Dorocińskim. Walka szachistów w czasach Zimnej Wojny [ZWIASTUN]
Więcej o: