Para prezydencka zaprasza do Narodowego Czytania. W tym roku "Balladyna" [WIDEO]

5 września 2020 roku o godz. 12.00 w Ogrodzie Saskim w Warszawie prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wezmą udział w akcji Narodowe Czytanie. Para prezydencka nagrała wideo, w którym czyta fragment "Balladyny" Juliusza Słowackiego.

- Zapraszamy państwa na Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego w sobotę, 5 września - powiedział prezydent. W materiale wideo czytają fragment rozmowy pomiędzy Balladyną i Kirkorem.

Zobacz wideo

Andrzej Duda czyta "Balladynę"

- Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy - napisał Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji, opublikowanym na oficjalnej stronie prezydenta.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną prosi organizatorów Narodowego Czytania 2020 o przestrzeganie wszelkich obowiązujących wytycznych i zaleceń sanitarnych.

<<Reklama>> Książka dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: