"Głos". Wojciech Mann w obszernej rozmowie o pracy i życiu poza nią. Znamy datę premiery książki

W pierwszej połowie października w księgarniach zadebiutuje "Głos", czyli wywiad-rzeka Katarzyny Kubisiowskiej z Wojciechem Mannem. Dziennikarz, który w radiu przepracował ponad pół wieku, pokaże się czytelnikom od wyjątkowo osobistej strony.

"Znaki firmowe: głos, wygląd, poczucie humoru. Nie można go pomylić z nikim innym, jest niepowtarzalny. Uwielbiany przez słuchaczy i telewidzów. Wywołuje kontrowersje i potrafi włożyć kij w mrowisko. Radiowiec, osobowość telewizyjna, tłumacz, pisarz, rockman. Syn, mąż, ojciec. Po prostu Mann, Wojciech Mann" - pisze wydawca o głównym bohaterze książki "Głos". Wojciech Mann porozmawiał z Katarzyną Kubisiowską niemalże o wszystkim, co można było poruszyć. W trakcie prac nad książką w jego życiu nastąpiła niespodziewana rewolucja.

Czytaj też: "Dyrdy-Marki". Marek Niedźwiecki w nowej książce opowie o "życiu pozaradiowym". Będzie też Lionel Richie i wódka >>

Zobacz wideo

Wojciech Mann po raz pierwszy w tak osobistej rozmowie. Premiera "Głosu" jeszcze w październiku

Jak wskazuje wydawca, Manna na wywiad-rzekę trzeba było długo namawiać. Kiedy wreszcie się zgodził, nikt nie sądził, że po 55 latach pracy opuści ukochaną radiową Trójkę, by zacząć kolejną przygodę w Radio Nowy Świat. Dziennikarz w marcu zakończył współpracę z Polskim Radiem po tym, jak zwolniono z niego Annę Gacek. "Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie" - oznajmił wtedy Mann. Od tamtej pory jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, gdzie chętnie komentuje bieżące wydarzenia. Działalność radiową kontynuuje natomiast we wspomnianym Radiu Nowy Świat, gdzie prowadzi m.in. "Poranną mannę" i "Małą kawę". 

"'Głos' to osobista, szczera i bezkompromisowa opowieść o tym, jak zachować niezależność i pozostać sobą w każdych okolicznościach, bez zadęcia, z przymrużeniem oka i na luzie" - czytamy w opisie książki, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Znak. Jej premiera odbędzie się już 14 października.

Więcej o: