Szamałek pisze świetne kryminały, teraz współtworzy trylogię filmową. Na podstawie własnych książek

Prawa do ekranizacji bestsellerowej serii "Ukryta sieć" Jakuba Szamałka sprzedane. Za aż trzy filmy będą odpowiedzialni ludzie z firmy producenckiej, która pracowała m.in. przy "Sali samobójców. Hejter" Jana Komasy.

"Ukryta sieć" to cykl thrillerów autorstwa Jakuba Szamałka. Ich osią jest śledztwo charyzmatycznej dziennikarki Julity Wójcickiej. Fabuła trzech tomów osadzona jest w szaleńczo zmieniającym się świecie mediów i polityki, w którym najważniejsza jest liczba kliknięć, sensacyjny news i którym rządzą nowe technologie. Pierwsza i druga część trylogii szybko zdobyły uznanie czytelników. Powieści polecali między innymi Wojciech Chmielarz, Marcin Dorociński i Anna Dziewit-Meller. Finałowy tom ukaże się na rynku w połowie października.

Poczytne thrillery trafią na duży ekran

Współautorem wszystkich scenariuszy będzie autor serii Jakub Szamałek. - Rozpoczęliśmy pracę nad trzema filmami fabularnymi, które powstaną na podstawie bestsellerowej serii książek Jakuba Szamałka, pod wspólnym tytułem "Ukryta sieć". Zaczynamy oczywiście od pierwszego tomu serii – "Cokolwiek wybierzesz". Jesteśmy bardzo podekscytowani, ale na razie nie możemy ujawnić szczegółów – mówią Jerzy Kapuściński i Wojciech Kabarowski z Naima Film. Pewne jest, że dystrybutorem filmu został Monolith Films.

Zobacz wideo Polska książka jest dobra na wszystko - włącznie z serialami

Szamałek jest doktorem archeologii, scenarzystą gier komputerowych, również autorem trylogii kryminalnej o ateńskim detektywie Leocharesie. Został zaliczony przez fundację Res Publica, Google i "Financial Times" do grona stu młodych liderów Europy Centralnej i Wschodniej, jest laureatem nagrody Wielkiego Kalibru. Razem z biolożką dr Marią Pawłowską jest autorem publikacji o transpłciowym ślimaku Samie.

"W szkole jest więcej katechezy niż biologii". Autorzy książeczki dla dzieci o transpłciowym ślimaku walczą ze stereotypami >>