Audiobook dla dzieci - sprawdź propozycje audiobooków dla najmłodszych pociech

Audiobooki dla dzieci świetnie sprawdzają się w trakcie zabawy, podczas odpoczynku i w przygotowaniu do snu. Tak jak tradycyjne książki, pobudzają one wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, pozwalają dziecku wyciszyć się i skoncentrować. Wybraliśmy kilka tytułów, które mogą zaciekawić najmłodszych słuchaczy.
Zobacz wideo "Nie w moim stylu ta piosenka jest" - dzieci o kultowej piosence lat 80-tych

Często decydującą rolę w wyborze audiobooka ma dla nas głos, który usłyszymy na płycie. Liczba audiobooków jest naprawdę duża, dlatego warto ograniczyć opcje do najlepszych propozycji.

Audiobook dla dzieci - jaki wybrać?

Wiele audiobooków nagrywanych jest przez znakomitych polskich aktorów teatralnych i dubbingowych, którzy swoim wybitnym warsztatem głosowym wzbogacają treść książki. Równie ważne jest udźwiękowienie, które jeszcze bardziej rozbudza wyobraźnię i pozwala przenieść się
w świat danej opowieści. 

Audiobook dla dzieci - lista propozycji

Wybraliśmy audiobooki, które szczególnie przykuły naszą uwagę. Mało tego propozycje te, zostały wielokrotnie przesłuchane i wybrane jako ulubione przez dwóch chłopców, w wieku 8 i 5 lat. 

  • "Detektyw Pozytywka" - Grzegorz Kasdepke

Detektyw Pozytywka to główny bohater serii opowiadań autorstwa Grzegorza Kasdepke. Detektyw jest postacią oryginalną i nieco dziwaczną. Sympatię dzieci zyskał między innymi dlatego, że jego bronią w walce ze złoczyńcami jest kaktus. Dostępnych jest pięć części audiobooków: "Detektyw Pozytywka", "Pamiątki Detektywa Pozytywki", "Przygody Detektywa Pozytywki", "Nowe kłopoty Detektywa Pozytywki" i "Powrót Detektywa Pozytywki". Wszystkie części czyta Krzysztof Tyniec, który znany jest ze swojego ekspresyjnego i wielobarwnego głosu. 

  • "Michałek z pudełka od zapałek" - Erich Kästner

Pudełko od zapałek zamieszkuje najmniejszy chłopiec na świecie. Nazywa się Michałek Opałek
i choć jest drobny, marzenia ma wielkie, bo chce zostać artystą. Na drodze do spełnienia marzeń, wraz z przyjaciółmi, przeżywa różne przygody. Opowieść o Michałku czyta Piotr Fronczewski. Pełen ciepła głos tego znakomitego aktora, prowadzi małych słuchaczy ku przygodzie. 

  • "Burzliwe dzieje pirata Rabarbara" - Wojciech Witkowski

Opowiadania o dziejach pirata Rabarbara zostały napisane przez Wojciecha Witkowskiego w latach '70. Nie straciły natomiast uroku i wartości, bawiąc przy tym kolejne pokolenia. Tytułowy pirat był niegdyś przykładnym żeglarzem. Postanowił jednak uciec ze statku "Kaczy kuper" i rozpocząć burzliwe życie pirata. Każdy kolejny rejs obfituje w przygody, które na długo zostaną w pamięci słuchaczy. Opowiadania czyta Modest Ruciński, znany aktor dubbingowy.

Audiobooki dla dzieci na dobranoc

  • "Reksio i Pucek i inne opowiadania" - Jan Grabowski

Bohaterami opowiadań Grabowskiego są tytułowe psy Reksio i Pucek. Perypetie tych pociesznych bohaterów uwrażliwiają młodego słuchacza i wzbudzają szacunek do zwierząt. W tym zbiorze znajdziemy również najbardziej znane opowiadanie tego autora - "Puc, Bursztyn i goście". W audiobooku usłyszymy spokojny głos Wojciecha Chorąży, który w swoim dorobku artystycznym ma wiele ról dubbingowych.

  •  "O Wróbelku Elemelku" - Hanna Łochocka

Kolejne pokolenia wychowują się na historiach uroczego Wróbelka Elemelka. Są to bajki pisane rymowanym wierszem, dzięki czemu melodyjnie wpadają w ucho. Dzieciaki szybko zapamiętują całe frazy bajki. Ciekawski Elemelek przeżywa przygody, jest wrażliwy i pomocny. Historie tego najsłynniejszego wróbelka czyta Waldemar Barwiński, znany aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.

Audiobook dla dzieci - Akademia Pana Kleksa

Naszą listę polecanych audiobooków zamkniemy pozycją z listy lektur szkolnych. 

  • "Akademia Pana Kleksa" - Jan Brzechwa

Adaś Niezgódka właśnie rozpoczyna edukację w wyjątkowej Akademii Pana Kleksa. Razem
z innymi uczniami przeżywa niewyobrażalne przygody, które ograniczyć może jedynie wyobraźnia bohatera. Z racji popularności książki autorstwa Jana Brzechwy na rynku znajdziemy szereg audiobooków z przygodami Adasia i Pana Kleksa. My zdecydowanie polecamy edycję najbardziej klasyczną, którą czyta Piotr Fronczewski. Głos i postać aktora kojarzy się bezpośrednio z powieścią, gdyż aktor zagrał Alojzego Kleksa w filmowej adaptacji powieści. Kolejne części, czyli "Podróże Pana Kleksa" oraz "Tryumf Pana Kleksa" dostępne są z lektorem Januszem Zadurą. 

<<Reklama>> Audiobooki dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: