Książka na prezent. Top 10 książek, które sprawdzą się na prezent świąteczny

Książka na prezent to rozwiązanie proste, szybkie, a przy tym sprawiające wiele przyjemności. Zobacz, jakie pozycje doskonale sprawdzą się jako upominek pod choinkę.

Książki na prezent: literatura faktu dla fanów reportaży i nie tylko

Dobór książki na prezent wcale nie jest tak prosty jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Trzeba bowiem dobrze znać gusta literackie osoby, której mamy zamiar sprawić książkę, aby była ona zadowolona i z chęcią sięgnęła po nową pozycję, a nie odłożyła ją na półkę na bliżej nieokreślone "kiedyś". Jeśli nie mamy pewności co do tego, jaki rodzaj czytadeł lubi dana osoba, wówczas zawsze warto postawić na najnowsze pozycje z tzw. literatury faktu lub interesujący reportaż. Tego typu książki przypadną do gustu większości osób bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania. A oto ciekawe propozycje wydawnicze z ostatnich miesięcy:

 • "Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie" Frédéric Martel

Ostatnio tematyka dotycząca kościoła katolickiego i Watykanu wciąż pojawia się w debacie publicznej nie tylko w Polsce. Powyższa pozycja dotyka wielu trapiących Watykan problemów, w tym np. homoseksualizmu kapłanów. Książka jest mocna i na pewno zainteresuje nie tylko katolickich sceptyków.

 • "Pięć stawów. Dom bez adresu"  B. Sabała - Zielińska

Doskonały pomysł na prezent dla osób, które uwielbiają polskie Tatry i piesze wycieczki po nich. Każda taka osoba przynajmniej raz trafiła do schroniska przy Pięciu Stawach, a dzięki tej książce może poznać jego bogatą historię, a także dzieje rodziny opiekującej się obiektem.

 • "Wroną po Stanach" M. Wrona

Marcin Wrona, czyli amerykański korespondent telewizji TVN mieszkający w Stanach Zjednoczonych od 2006 roku opisuje najciekawsze jego zdaniem zakątki USA. Opowieść tworzy wraz ze swoimi dziećmi, z których jedno mieszka tam od 3 roku życia, a drugie od urodzenia. Jakie są najpiękniejsze miejsca w Ameryce zdaniem Wrony i jego pociech?

Książki na prezent świąteczny to zawsze doskonały wybór. Zdjęcie ilustracyjne Książka na prezent świąteczny: co wybrać, by zrobić przyjemność drugiej osobie?

Książki na święta: zimowe romanse 

Nie ukrywajmy, że większość kobiet lubi od czasu do czasu zanurzyć się w ciekawy literacki romans. Coraz większa liczba z nich sięga po rosnące na fali popularności Grey'a erotyki. Dlaczego więc nie obdarzyć bliskiej nam kobiety ciekawym egzemplarzem książki na święta z dziedziny romansu?

 • "Zimowe serca" A. Wolf

To typowo świąteczna pozycja znanej autorki romansów Anny Wolf. Opowiada historię dwojga ludzi, których połączył śmiertelnie niebezpieczny wypadek - Erick utknął w tonącym aucie, z którego wydostać pomogła się mu kobieta. Ta sama, którą spotyka dokładnie rok później w Boże Narodzenie... Jak rozwinie się ta znajomość?

 • "Nie byłaś grzeczna w tym roku" A. Langner

Książka o lekkim zabarwieniu erotycznym ze względu na główną bohaterkę, która prowadzi podwójne życie: za dnia pracująca w kawiarni skromna dziewczyna w nocy staje się bohaterką seks-serwisu internetowego. Na jej drodze staje nielubiany sąsiad, a w tle świąteczna atmosfera. Jak potoczy się ta relacja?

 • "To tylko przyjaciel" A. Jimenez

Błyskotliwa opowieść o romantycznym charakterze. Przedstawia losy operatywnej Kristen, która doskonale radzi sobie w życiu, ma przyjaciół, dobrze rozwijającą się firmę i ambitnego chłopaka. Wszystko jednak zmienia się gdy poznaje Josha, który ma być drużbą na ślubie jej najlepszej koleżanki...

Książki na prezent świąteczny: ciekawe propozycje dla dzieci

Książki na prezent świąteczny dla dzieci to idealny sposób, aby zachęcić je do wspólnego czytania z rodzicami przed snem. Rozwijają one wyobraźnię, a także pomagają kształtować właściwe postawy społeczne. Oto kilka tytułów, które warto podarować maluchom.

 • "Anka Skakanka" A. Chylińska

Anka Skakanka to nowa bohaterka stworzona przez popularną wokalistkę Agnieszkę Chylińska. Dziewczynka uwielbia zwierzęta, ma wspaniałego przyjaciela, ale nie zmienia to faktu, że postrzega świat nieco inaczej...

 • "Sposób na elfa" M. Pałasz

Książka trafiła na listę lektur dla klas I-III, ale warto zapoznać z nią dziecko nawet wcześniej. Doskonale pokazuje, jak ważna może być dla człowieka więź z czworonogiem. 

Książka na prezent - zdjęcie ilustracyjne Książka na prezent. Kupujcie książki, obdarowujcie się nimi, czytajcie je!

Książki pod choinkę top 10: bestsellery zawsze na topie

Jeśli mamy mało czasu, a chcemy mieć pewność, że książka, którą podarujemy spotka się z pozytywnym odzewem, wówczas warto postawić na pozycję z listy bestsellerów. W końcu opinia znacznej rzeszy czytelników nie może być przypadkowa. W ostatnich miesiącach na liście najlepiej sprzedających się pozycji znajdziemy m.in.:

 1. Olga Tokarczuk "Czuły narrator"
 2. Harlan Coben "Chłopiec z lasu"
 3. Katarzyna Nosowska "Powrót z Bambuko"
 4. Anne Applebaum "Zmierzch demokracji"
 5. Jeremy Clarkson "Naprawdę?"
 6. Rafał Pacześ "Grube wióry"
 7. Remigiusz Mróz "Halny"
 8. Szczepan Twardoch "Król"
 9. Katarzyna Bonda "Miłość czyni dobrym"
 10. Agnieszka Maciąg "Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach"

<<Reklama>> Książki dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Zobacz wideo Pakujemy i ozdabiamy prezenty
Więcej o: