WOŚP. Ilustracja z "Przygoda dzika Toniego Halika", a może pióro Siembiedy?

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra pod hasłem: "Finał z głową - dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy", z powodu pandemii nie będzie sztabów, ale pieniądze są zbierane. Jak co roku na licytację wystawiono mnóstwo rzeczy związanych z kulturą. Kilka dorzucił także Kulturalnysklep.pl.

Dziennikarz i autor popularnych thrillerów Maciej Siembieda pisze wyłącznie piórem, na papierze, dopiero później treść książki przepisuje na komputerze. Brudnopis pozwala autorowi widzieć tekst, skreślać, ulepszać, poprawiać, dobierać słowa. To magia, która działa tak samo jak w sytuacji, w której przez chwilę zapominamy ortografię jakiegoś wyrazu, więc go odręcznie przenosimy na papier i nagle sobie przypominamy jaka jest prawidłowa pisownia.

Przeznaczenie: Saga Winx!' od twórcy 'Pamiętników wampirów' Zwiastun serialu "Przeznaczenie: Saga Winx!" od twórcy "Pamiętników wampirów"

Pióro przeznaczone na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za pośrednictwem kulturalnysklep.pl to włoskie Visconti wykonane ze specjalnej żywicy z grawerowanymi elementami stali szlachetnej i pozłacaną stalówką. Używane przez Macieja Siembiedę, a dodatkowo jedno z jego ulubionych. Wartość rynkowa nowego pióra to ok. 1500-2000 zł. Do pióra zostanie dołączony egzemplarz książki "Wotum" z imienną dedykacją dla zwycięzcy licytacji.

Inny przedmiot to oryginał ilustracji okładkowej do książki “Przygoda dzika Toniego Halika” Mirosława Wlekłego stworzony przez Magdalenę Kozieł-Nowak. Ilustracja przedstawiająca podróżnika Tonego Halika namalowana jest akrylem na papierze. 

Przygoda dzika Toniego Halika - ilustracja z książki "Zamiast dzidy miał w rękach kamerę". Opowieść o Tonym Haliku [FRAGMENT]

Można także powalczyć np. o koszulkę i książkę z imienną dedykacją od Rafała Paczesia. Koszulka jest gadżetem unikatowym. - Na koszulce "zaparkowałem" model R107, w którym osobiście jestem zakochany - mówi Rafał Pacześ. O co jeszcze?

Licytuj dla WOŚP. Oto aukcje: 

  • Książka Michała Nogasia "Z niejednej półki" z imienną dedykacja dla zwycięzcy oraz plakat z portretem Olgi Tokarczuk sygnowany przez ilustratorkę Joannę Rusinek - można licytować tutaj.
  • Oryginał ilustracji okładkowej do książki “Przygoda dzika Toniego Halika” Mirosława Wlekłego stworzony przez Magdalenę Kozieł-Nowak - można licytować tutaj.
  • Książkę "Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze" zawierającą niepublikowaną do tej pory korespondencję Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory z lat 1964-1966 można licytować tutaj.
  • Pióro oraz książkę z dedykacją od Macieja Siembiedy można licytować tutaj
  • Koszulkę i książkę z imienną dedykacją od Rafała Paczesia można licytować tutaj.
Zobacz wideo Z sitcomów na oscarowe gale. Kariery genialnych aktorów czasami zaczynają się w telewizji
Więcej o: