Polacy biorą się za Biblię, będą nagrywać w Hollywood. 130 aktorów, w tym nazwisko nagrodzone Oscarem

"Tworzona przez znanego polskiego aktora, producenta i reżysera Krzysztofa Czeczota, Biblia Audio Superprodukcja zebrała na inwestycje 6 mln zł" - dowiedział się serwis money.pl. To oznacza, że twórcy będą mogli rozpocząć prace nad nagraniem słuchowiska w Hollywood.

Prawie 500 aktorów i 10 tysięcy statystów wzięło udział w projekcie Biblia Audio Superprodukcja. Wśród zaangażowanych profesjonalistów znaleźli się m.in. Janusz Gajos, Piotr Fronczewski, Anna Dymna, Jacek Bończyk, Dorota Kolak, Grażyna Barszczewska, Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Krystyna Janda, Krzysztof Globisz i Miłogost Reczek. Prace trwały trzy lata, część nagrań odbyło się w Izraelu. Finalnie nagranie to 113 godzin audio.

 

Więcej niż audiobook. Biblia po angielsku od polskich twórców

Teraz Czeczot i jego wspólnicy, dzięki zebranym środkom finansowym, nagrywają angielską wersję językową. To będzie więcej niż audiobook, bo teksty będą nie tylko czytane, ale wzbogacone o oprawę muzyczną i dźwiękową. Czeczot chwali się serwisowi, że będzie to jedyne takie w skali światowej ekumeniczne słuchowisko biblijne i dodaje:

W produkcji amerykańskiej udział weźmie 130 aktorów z Hollywood, w tym bardzo znane nazwisko nagrodzone Oscarem. Do obsady dołączy także 100 Amerykanów, po dwie osoby z każdego stanu USA.

Daniel Obajtek Wojcieszek wystawi "Taśmy Obajtka". "Będzie śmiesznie, ale do czasu"

Reżyser słuchowiska dodał, że anglojęzyczna wersja Biblii Audio realizowana będzie w technologii dźwięku 3D w legendarnym studio Formosa, gdzie realizowano dźwięk to np. do "Zjawy", "Mad Maxa", gier "Call of Duty" czy "Battlefield".

Zobacz wideo Fani "Kajko i Kokosza" mogą być usatysfakcjonowani. Powstał serial Netflixa na bazie komiksu [Popkultura Extra]

Czeczot i jego firma mają na koncie wiele świetnych audiobooków, w tym nagrodzoną Złotą Kaczką 2012 "Grę o Tron" z Robertem Więckiewiczem, Agatą Kuleszą czy Anną Dereszowską. Jak można przeczytać na stronie, trwają także prace nad nagraniem psalmów - do tej pory powstało kilka, m.in. z udziałem Stanisława Sojki i Małgorzaty Hutek.

Piotr Adamczyk z dużą rolą w amerykańskim serialu. Obsadzili Piotr Adamczyk z dużą rolą w amerykańskim serialu. Obsadzili "po warunkach"

Więcej o: