Seria "Pięćdziesiąt twarzy Greya" dobiega końca. Jest data premiery ostatniej książki

Jeśli nie wiedzieliście, że po książkowej trylogii "Pięćdziesiąt twarzy Greya" E.L. James było coś jeszcze, to już wiecie. Latem ukaże się finałowa część tej samej trylogii, ale opowiadanej z perspektywy Christiana Greya. Autorka napisała w oświadczeniu, że ma nadzieję dać czytelnikom "lepszy wgląd w to, jak rozbitym i głęboko skrzywdzonym mężczyzną jest Christian".

1 czerwca na półki księgarń - przynajmniej tych anglojęzycznych - trafi ostatnia książka z serii "Fifty Shades... as Told by Christian", z którą E.L. James wystartowała w 2015 roku na fali popularności ekranizacji z Jamiem Dornanem i Dakotą Johnson w roli głównej. Robocza wersja części pierwszej, opisującej wydarzenia z "Pięćdziesięciu twarzy Greya" z perspektywy głównego bohatera, została wykradziona przed premierą, jednak James zdecydowała się ją wydać zgodnie z planem 18 czerwca, w urodziny fikcyjnego biznesmena.  

Zobacz wideo Historia nagości w polskim kinie [Popkultura Extra]

"Pięćdziesiąt twarzy Greya" oczami Christiana. Zbliża się finał

Chociaż krytykom nie spodobała się "nowa" odsłona "Pięćdziesięciu twarzy Greya", przede wszystkim z uwagi na brak świeżości i zbyt wiele powtórzeń w porównaniu z oryginałem, książka świetnie się sprzedała (tylko w pierwszym tygodniu od premiery wykupiono ponad milion egzemplarzy). Zachęcona sukcesem James doprowadza zatem historię do końca - po wydanej w 2017 roku drugiej części opisanej oczami Christiana pisarka przygotowała finał, "Freed: Fifty Shades Freed as Told by Christian". 

Na instagramowym profilu James pojawiło się graficzne ogłoszenie daty premiery, zaprojektowane jak zaproszenie na ślub Christiana Greya i Anastasii Steele. W oświadczeniu przekazanym magazynowi "People" autorka najbardziej poczytnej serii erotycznej w historii pisze: "Dla mnie, podobnie jak dla Anastasii Steele, Christian jest postacią wymagającą, wkurzającą i nieskończenie fascynującą. Życie w jego głowie jest wyczerpujące, ale mogłam dzięki temu zgłębić we 'Freed' aspekty jego życia, które dosłownie tylko mignęły w oryginalnej trylogii, oraz ukazać jego rozwój emocjonalny".

 

W Polsce dwie pierwsze książki zostały wydane pod tytułami "Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana" oraz "Mroczniej: Ciemniejsza strona Greya oczami Christiana". W tej chwili nie wiadomo, kiedy można się spodziewać premiery książki zamykającej trylogię. 

<<Reklama>> Ebooki z serii "Pięćdziesiąt twarzy Greya" dostępne są w Publio.pl >>

Barbara Białowąs wyreżyserowała '365 dni'. Teraz  nakręci w USA powieść o dziewicy pracującej w klubie BDSMReżyserka "365 dni" zekranizuje amerykańską powieść erotyczną o BDSM