Komiksowa "Opowieść podręcznej" też wstrząsa czytelnikiem. Polska premiera 14 kwietnia

"Prowokująca, prorocza 'Opowieść Podręcznej' Margaret Atwood jest fenomenem na skalę globalną. W przejmującej adaptacji Renée Nault przerażający świat Gileadu nabrał jeszcze mocniejszego niż dotąd wyrazu" - zapowiada wydawca. Powieść graficzna ukaże się w Polsce 14 kwietnia.

Freda jest Podręczną w Republice Gileadzkiej, gdzie kobiety nie mogą pracować, mają zakaz czytania, nie wolno im się z nikim przyjaźnić. Służy w domu Komendanta oraz jego żony i według nowego społecznego ładu ma tylko jeden cel: co miesiąc kładzie się na plecach i rozkłada nogi przed Komendantem, modląc się, by zajść w ciążę. Bo w czasach drastycznego spadku narodzin Freda, podobnie jak inne Podręczne, ma prawo do życia tylko, jeśli jest płodna.

Podręczna Freda pamięta jednak czasy sprzed Gileadu, kiedy była niezależna, miała pracę i rodzinę oraz własne imię. Dzięki tym wspomnieniom i niezwykłej woli przetrwania kobieta podejmuje próbę odzyskania godności i dawnego życia.

Wiedźmin - sezon 2"Wiedźmin". Henry Cavill nagrodził ekipę serialu odznakami Cechu Wilka

"Czerwony Kapturek połknięty przez Gilead". "Opowieść Podręcznej" teraz jako komiks

Historia doskonale znana czytelnikom Atwood i fanom serialowej ekranizacji (w przygotowaniu są kolejne odcinki), teraz ukaże się na polskim rynku w nowej formie. I po raz kolejny dostajemy potwierdzenie, że "Opowieść Podręcznej", opublikowana w 1985 r., do dziś nie straciła na aktualności…

Zobacz wideo "Opowieść podręcznej". Wybuchowy zwiastun czwartego sezonu hitowego serialu Hulu

- Nie ma obecnie innej historii, która tak bardzo uświadamiałaby nam, jak w praktyce wygląda ograniczenie praw kobiet. Wstrząsająca lektura - mówi pisarka i aktywistka Sylwia Chutnik. - Bierna, próbująca przetrwać Freda, której prawdziwego imienia nigdy nie poznamy, to Czerwony Kapturek połknięty przez Gilead. Czerwony Kapturek rozpamiętujący swoje dawne, tyleż prawdziwe, co już nierealne życie - zauważa z kolei pisarka Monika Rakusa.

'Friends Reunion' - padł ostatni klaps na planie specjalnego odcinka 'Przyjaciół' (zdjęcie ilustracyjne)Specjalny odcinek "Przyjaciół" już nakręcony. Kiedy premiera?

Za adaptację i ilustracje odpowiada Renée Nault, która jest kanadyjską artystką, ilustratorką oraz autorką powieści graficznych. Charakterystyczne dla jej twórczości są ilustracje z pogranicza jawy i snu, wykonane akwarelą i tuszem. Jej prace zdobią książki, magazyny i powieści graficzne wydawane na całym świecie.

Więcej o: