Książki dla 6-latki- sprawdź tytuły, które budują pewność siebie i pomagają odkryć ukryte talenty

Książki dla 6-latki są ważnym elementem rozwoju dziecka. Mogą opowiadać nie tylko fantastyczne historie, ale też uczyć i wspierać dzieciaki w odkrywaniu talentów. Które tytuły będą idealne dla dziewczynki w zerówce? Sprawdźmy.

Ulubiona książka pobudza wyobraźnię i inspiruje do zabawy. Bohaterowie stają się przyjaciółmi dziecka i wzorem do naśladowania. W świecie zdominowanym przez szybką rozrywkę dobra książka może być skuteczną ucieczką od świata ekranów. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych tytułów w kategorii książka dla 6-letniej dziewczynki. 

Książka dla 6-letniej dziewczynki- ''Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek'', Elena Favilli Francesca Cavallo 

Bohaterkami opowieści są odważne kobiety, których historie uczą jak dążyć do celu i nie poddać się w połowie drogi. Małe buntowniczki poznają postaci takie jak Elżbieta I, czy Serena Williams. Książka porusza też ważne tematy z zakresu tolerancji, uczy otwartości na drugiego człowieka. Dziewczynki zyskują fantastyczną skarbnicę wiedzy, a rodzice skuteczne narzędzie do tłumaczenia współczesnego świata. 

Zobacz też: Bajki. Czym zainteresować malucha? Jak sprawić, by czytanie było doskonałą zabawą?

Książka dla 6-latki- ''Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci'', Broda Martyna

Ta propozycja wspiera 6-latki w procesie wyciszenia, emocjonujący dzień w przedszkolu potrafi wygenerować emocje, z którymi dzieci nie zawsze są w stanie sobie poradzić. Relaksacyjna książka dla 6-latki to idealny tytuł przed snem lub okazja do wspólnego spędzania czasu z rodzicem. ''Jesteś kimś wyjątkowym'' - poprawia też koncentrację, pomaga odnaleźć się w grupie i pobudza wyobraźnię małej czytelniczki. Pięknie ilustrowane historie zapraszają dzieci do świata relaksu i dobrego samopoczucia.

Zobacz wideo Popkultura odc. 80

Książki dla 6-latków- ''Wielka księga supermocy'',  Isern Susanna, Bonilla Rocio

Supermoc oznacza talent, który drzemie w każdym dziecku, bez względu na to, czy jest to poczucie humoru, czy umiejętność szybkiego liczenia- warto go pielęgnować. ''Wielka księga supermocy'' jest zbiorem inspirujących talentów, które wspierają dziecko w rozwoju własnych silnych stron. Autorką książki jest mama i psycholożka, laureatka nagrody hiszpańskiego Ministerstwa Kultury i Edukacji. W kategorii książki dla 6-latków ten tytuł zdecydowanie warto postawić w dziecięcej biblioteczce. 

Książki dla 6-latki- ''Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi'', Agata Romaniuk 

Dzieciaki uwielbiają historię z dreszczykiem, tym bardziej ucieszy ich zagadka zaginionych śledzi, którą mogą rozwikłać tylko niezawodny komisarz Ludwik Psota i policjantka Walerka Koczy. A jeśli dodamy do tego kocią szajkę, to otrzymamy detektywistyczną opowieść z pazurem. Wesoła odskocznia od nauki czytania i pisania. 

Zobacz też: Książka dla 10-latka. Jakie tytuły warto podsunąć dziecku do czytania?

Książki dla 6-latki

Na jakie jeszcze książki dla 6-latki warto zwrócić uwagę?

  • "Detektyw Pingwin i sprawa zaginionego skarbu", Smith Alex T. 
  • "Panna Jones i Książkowe Emporium", Sylvia Bishop 
  • "W pewnym teatrze lalek", Lidia Miś
  • "Królewna Chomik. Harriet Niepokonana", Ursula Vernon.
Więcej o: