Opowieść o księżniczce Disneya dla Natalii z Polski. Czyta Bartłomiej Topa

Dwunastoletnia Natalia jest jedyną osobą z Polski, której została zadedykowana "Opowieść o odwadze i dobroci" w zbiorze opowieści o księżniczkach Disneya. W akcji biorą udział Agnieszka Więdłocha, Magdalena Lamparska i Bartłomiej Topa.

Disney opublikował bezpłatny zbiór "Opowieści o odwadze i dobroci", zawierający historie o księżniczkach, w tym trzy w wersji polskiej, oraz ilustracje inspirujące do czynienia świata lepszym. Jedną z czternastu osób, którym zadedykowane są bajki, jest Natalia. 

Robert Więckiewicz Robert Więckiewicz z główną rolą w serialu. Zagra książkowego bohatera

Natalii zadedykowano bajkę o Vaianie

Firma współpracowała z partnerami charytatywnymi z całej Europy, aby znaleźć prawdziwe historie młodych ludzi, którzy wykazali się niezwykłą odwagą lub życzliwością i którzy zostaną uhonorowani w nowej kolekcji bajek. Natalia jest podopieczną Fundacji Herosi. Dzięki sprzedaży własnoręcznie robionych upominków (medale, akwarele, figurki, obrazy) zbierała fundusze na leczenie nowotworów u dzieci, które jak ona, borykają się z tą chorobą. Jednocześnie, czas spędzony na oddziale poświęcała na pełne życzliwości rozmowy z innymi dziećmi, często robiąc dla nich drobne prezenty, takie jak kolczyki, bransoletki i filcowe ozdoby. W "Opowieściach o odwadze i dobroci" zadedykowano jej historię Vaiany.

Zobacz wideo Niewiele osób wie, Pixar zaczał się od "Gwiezdnych wojen"

W ramach projektu powstały polskie wersje trzech bajek. Historię Vaiany czyta Bartłomiej Topa (tutaj), Roszpunki Magda Lamparska (tutaj), a Ariel - Agnieszka Więdłocha (tutaj). Wszystkie historię są dostępne w polskim języku migowym.

W jak morderstwo "W jak morderstwo". Podejrzenie pada co chwilę na kogo innego, przy okazji będzie zabawnie

- Jak pokazują badania, polscy rodzice uznają księżniczki Disneya za źródło dziecięcych inspiracji oraz wielu wartości, w tym życzliwości, przyjaźni i uczciwości. A praktyka pokazuje, że czasami wystarczy jeden drobny uczynek, by znacznie zmienić świat. Znakomitym przykładem jest historia dwunastoletniej Natalii, podopiecznej Fundacji Herosi, która sama walcząc z chorobą nowotworową w wyjątkowy sposób pomagała innym młodym pacjentom. Mamy nadzieję, że Natalia będzie wzorem dla innych, dlatego znalazła się w międzynarodowym gronie niezwykłych dzieci, którym zadedykowane są "Opowieści o odwadze i dobroci" - powiedziała Marta Szafrańska, dyrektor komunikacji korporacyjnej oraz CSR w regionie CEE, Disney.

Wszystkie opowiadania można znaleźć tutaj.

Więcej o: