Nowe przygody Sherlocka Holmesa tym razem jako audiobooki. Powstaną trzy historie

- Te historie pokażą Sherlocka Holmesa z zupełnie nowej perspektywy, a choć pozostaną wierne duchowi książek - zapowiada pisarz Anthony Horowitz, który ma kierować zespołem pracującym nad audiobookami z nowymi śledztwami legendarnego detektywa. To wynik umowy podpisanej między Storytelem i The Conan Doyle Estate.

Horowitz ma kierować pracami kreatywnymi nad trzema zupełnie nowymi historiami o Sherlocku Holmesie.

Audiobooki o Sherlocku Holmesie. Premiera w przyszłym roku

Współpraca z The Conan Doyle Estate gwarantuje mu dostęp do szerokiej wiedzy i ekspertów w zakresie dziedzictwa sir Arthura Conana Doyle’a. - Te historie pokażą Sherlocka Holmesa z zupełnie nowej perspektywy, a choć pozostaną wierne duchowi książek - które kocham - rozwiną opowieści i wizję Conana Doyle’a na wiele nieoczekiwanych sposobów - mówi pisarz i scenarzysta.

Horowitz to jeden z najbardziej wszechstronnych i płodnych autorów w Wielkiej Brytanii, jego seria książek o Alexie Riderze rozeszła się w około 20 milionach egzemplarzy na całym świecie. Na jego dorobek składa się ponad 40 książek, w tym nowe fabuły z Sherlockiem Holmesem i Jamesem Bondem, a także nagradzane seriale telewizyjne, jak "Morderstwa w Midsomer" i "Detektyw Foyle". Jego bestsellerowa powieść "Magpie Murders" wkrótce trafi na ekrany. W sierpniu do sprzedaży trafi natomiast "A Line to Kill", będące trzecim tomem serii "A Hawthorne and Horowitz Mystery", których w sprawy śledztw dotyczących morderstw zaangażowany jest sam Horowitz.

- Gdy dorastaliśmy, wciąż przypominano nam o niezwykłej pasji mojego stryja Arthura do opowiadania historii swoim dzieciom, tak jak jego matka opowiadała je jemu. Z tej miłości do historii narodziły się wykreowane przez niego postacie i fabuły, które zyskały rozgłos na całym świecie. Naszą misją, jako spadkobierców sir Arthura, jest rozbudowa wykreowanych przez niego światów i ich rozwój daleko poza oryginalne historie - powiedział Richard Doyle z The Conan Doyle Estate.

Zobacz wideo Płyty i filmy, które warto poznać przed śmiercią [Popkultura Extra]

Premiera historii audio zaplanowana jest na wszystkich rynkach Storytel, począwszy od wiosny 2022 roku. Trwają rozmowy z partnerami wydawniczymi oraz negocjacje dotyczące adaptacji filmowych i telewizyjnych.

Więcej o: