"Gwiazdkowy prosiaczek". Pierwsza od czasów Harry'ego Pottera książka dla dzieci J.K. Rowling - jest okładka i data premiery

"Gwiazdkowy prosiaczek" to pierwsza od czasów Harry'ego Pottera książka dla dzieci, którą wydała J.K. Rowling. Globalna premiera została zaplanowana na 12 października.

"Gwiazdkowy Prosiaczek" to - jak zapowiada wydawca - emocjonująca i podnosząca na duchu powieść przygodowa o więzi chłopca i jego ukochanej przytulanki oraz o tym, na jak wiele potrafi się on zdobyć, by odzyskać swój skarb. To książka jednotomowa, niepowiązana z wcześniejszymi utworami J.K. Rowling, skierowana do dzieci w wieku 8+.

Autorem kolorowej ilustracji okładkowej jest Jim Field, który stworzył również projekt wnętrza książki, w tym dziewięć czarno-białych ilustracji dwustronicowych i kilka mniejszych. - Ilustracje Jima są wprost idealne. Mam wrażenie, że Jim odgaduje i ilustruje moje najskrytsze myśli! Aż krzyknęłam, gdy zobaczyłam ilustrację jednej ze scen (nie powiem której, żeby nie spoilerować), tak wiernym była odzwierciedleniem! - mówi o tej współpracy pisarka.

W Polsce książka ukaże w oprawie twardej w cenie detalicznej 49,90 zł oraz w oprawie miękkiej w cenie 39,90 zł. Przedsprzedaż książki w języku polskim rozpocznie się 12 lipca 2021 roku.

Zobacz wideo Young adult fiction, czyli co ma trafiać do nastolatków

"Gwiazdkowy Prosiaczek" jest pierwszą dziecięcą książką J.K. Rowling od czasu Harry’ego Pottera i pojawia się tuż po "Ikabogu", opowieści, którą autorka powróciła na scenę literatury dziecięcej. "Ikabog" został opublikowany w odcinkach w internecie, aby wszystkie dzieci miały do niego wolny dostęp w czasie lockdownu, a następnie ukazał się w formie książki. Tantiemy z wydań książkowych autorka przeznaczyła w całości, za pośrednictwem organizacji charytatywnej Volant, na pomoc grupom najbardziej dotkniętym pandemią Covid-19.

Więcej o: