"The Witcher: Ronin". W nowej mandze Geralt wyruszy w podróż do starożytnej Japonii [TRAILER]

CD Projekt zapowiada najnowszy projekt związany z kultowym "Wiedźminem". Tym razem Geralt wyruszy w podróż do Japonii, a wszystko to dzięki najnowszej mandze "The Witcher: Ronin". Nad historią pracuje producent gier, a manga niedługo doczeka się zbiórki, dzięki której fani będą mogli zdobyć edycję kolekcjonerską.

WitcherCon obfity był we wspaniałe wieści dla fanów. Ogłoszono m.in. datę premiery drugiego sezonu "Wiedźmina", zapowiedziano nowe dodatki do "Wiedźmina 3" oraz najnowszy projekt, czyli mangę, w której Geralt wyruszy do Japonii.

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

"The Witcher: Ronin" od CD Projekt. Geralt wyruszy do Japonii

"The Witcher: Ronin" ma być pełnometrażową mangą o Wiedźminie. Jej autorem jest Rafał Jaki z CD Projekt RED, który od lat był redaktorem komiksów w polskim studiu. Pracuje również nad anime "Cyberpunk 2077 Edgerunners". Jak podaje PPE, Rafał Jaki skonstruował wydarzenia, a Hataya, artysta znany z "Neko no Matasaburou" i "Mangaka Joshi" przygotował ilustracje do wiedźmińskiej mangi.

Geralt tym razem znajdzie się w starożytnej Japonii, gdzie będzie podążał tropem tajemniczej damy Yuki-onna - postaci znanej w japońskim folklorze.

 
Osobiście uwielbiam nowe potwory i opowieści ludowe, z którymi możemy eksperymentować. Zarówno Europa, jak i Japonia mają unikalną tradycję w tej dziedzinie, a przeniesienie ikonicznych japońskich opowieści i potworów oraz wpasowanie ich w kontekst Wiedźmina było dla mnie najbardziej ekscytującą rzeczą

- zapowiedział Rafał Jaki, cytowany przez PPE.

Zrzutka na "Wiedźmina". Dzięki zbiórce mogą otrzymać edycję kolekcjonerską "The Witcher:Ronin"

Finansowaniem projektu "The Witcher: Ronin" zajmie cię CD Projekt, który tym razem nie współpracuje z Dark Horse - wydawcą poprzednich komiksowych opowieści. Polski wydawca zamierza rozpocząć kampanię na Kickstarterze i w ten sposób uzbierać środki na kolekcjonerską edycję oraz globalną premierę mangi z Geraltem w roli głównej. Osoby, które wpłacą środki na zrzutkę, otrzymają mangę "The Witcher: Ronin" oraz trzy 15-stronicowe krótkie historie autorstwa zaproszonych do współpracy nad projektem artystów.

Początek wiedźmińskiej mangi sięga 2015 roku, kiedy Rafał Jaki pojechał na rozdanie nagród PlayStation w Tokio z szefem studia Adamem Badowskim. Pojawili się w koszulkach, na których widniał Geralt jako ronin - informuje portal IGN. Japońskie media natychmiast podchwyciły ten pomysł.

Więcej o: