Świat Lema w pięknej oprawie graficznej - to książka i dla dzieci, i dla dorosłych

Ponad dwadzieścia cytatów z najważniejszych dzieł Lema zilustrowanych przez Martę Ignerską pokazuje, jak niezwykłą przygodą może być zanurzenie się w twórczości jednego z najważniejszych autorów science fiction.

"Świat Lema", który ukaże się 12 września nakładem wydawnictwa Muchomor, to 64-stronicowa przygoda, która może być pierwszym krokiem do zostania czytelnikiem "Cyberiady", "Bajek Robotów", "Solaris" i innych książek Lema. Książka przeznaczona zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych.

Książka na stulecie urodzin

"Gdy weźmiemy do ręki dzisiejszą gazetę i będziemy czytać o problemach z terroryzmem, kontrolą internetu czy żywnością transgeniczną, trudno nam będzie znaleźć jakiś temat, którego Stanisław Lem nie przewidział. Wszyscy dziś żyjemy w jednej z jego powieści" - pisał o pisarzu Wojciech Orliński w 2006 roku, w dniu śmierci Lema. 

Premiera "Świata Lema" zaplanowana jest na 12 września, ponieważ tego dnia Stanisław Lem obchodziłby 100-lecie urodzin. My przedpremierowo pokazujemy kilka stron z ilustracjami Marty Ignerskiej. Żeby zobaczyć wszystkie, zajrzyj do galerii.

Zobacz wideo Wieczorynka, dobranocka, czyli jak to się zaczęło i co oglądaliśmy najchętniej [Popkultura Extra]

Stanisław Herman Lem (ur. 12 września 1921, zm. 27 marca 2006) - polski filozof, krytyk, futurolog i przede wszystkim pisarz gatunku science fiction. Debiutem książkowym autora była powieść "Astronauci". Jego twórczość porusza takie tematy jak: natura ludzka, miejsce człowieka we Wszechświecie, rozwój nauki i techniki. Są to często pozycje dotyczące refleksji na temat świata. Jest polskim pisarzem, który był tłumaczony najczęściej w historii. Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków. W roku 1980 był nominowany do Nagrody Nobla, jednak finalnie została ona przyznana tego roku Czesławowi Miłoszowi.

Świat LemaŚwiat Lema Muchomor

Więcej o: