"Jednorożec". Sokół podkręca atmosferę przed premierą płyty "Nic" kolejnym singlem

"Jednorożec" to drugi singiel z nadchodzącej płyty Wojtka Sokoła zatytułowanej "Nic", której premierę zaplanowano na 12 listopada. Raper zdradza niewiele szczegółów na temat nowego wydawnictwa, ale nie ma wątpliwości, że będzie gorąco. Każdy, kto zna twórczość Sokoła, wie, że nie ma w niej szablonów - nie inaczej jest tym razem.

W klipie "Jednorożec" wyreżyserowanym przez Sebastiana Pańczyka, obok Sokoła zobaczyć można Mateusza Górskiego, aktora grającego rolę Grzegorza Przemyka we wchodzącym zaraz na ekrany długo oczekiwanym filmie „Żeby nie było śladów", który na co dzień współtworzy zespół TR Warszawa.

Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

"Jednorożec". Sebastian Pańczyk w nowym teledysku Sokoła

Aktor wciela się w młodą postać, która wspólnie z Wojtkiem odbywa podróż po mieście w bliżej nieokreślonym czasie, między wspomnieniami a mrocznymi fantazjami. Czy to Sokół z przeszłości? Artyści całą interpretację wolą pozostawić odbiorcom. Pańczyk, jako reżyser z bawiący się absurdem i mrokiem, pełen zamiłowania dla onirycznych obrazów, znany ze współpracy z duetem Syny (utytułowany teledysk "Nag Champa"), Quebonafide (teledysk "Benz Dealer" Quebonafide i Tommy’ego Casha) oraz Piernikowskim i Brodką, podobnie jak Sokół lubi skłaniać odbiorców do poszukiwań.

 

Przed "Jednorożcem" nowy album Sokoła promował utwór "Cześć", który raper stworzył wspólnie z Sariusem. Ten kawałek to autoironiczna recenzja i przewrotna gra Sokoła z własnym wizerunkiem. Raper kokietuje z hipotezą na temat swojej rozpoznawalności. Czy można go nie znać? Raczej nie. Jednak to pytanie jest tak nieoczywiste jak krajobraz sceny hip-hopowej i jej ewolucja do jednej z największych gałęzi współczesnej rozrywki.

'Cześć' - nowy singiel Sokoła"Cześć". Sokół zapowiada nadchodzący album nowym singlem

Mimo swojego ogromnego doświadczenia i niekwestionowanej pozycji jako pioniera polskiego rapu "NIC" będzie dopiero drugim solowym albumem w dorobku Wojtka Sokoła. Jego debiut z 2019 roku był wydarzeniem muzycznym roku, zdobył entuzjastyczne recenzje oraz status podwójnej platynowej płyty.  Preorder albumu w dwóch wersjach jest już dostępny na stronie prosto.com/sokol-nic.html

Więcej o: