Batman w Warszawie. Twórcy z różnych krajów przedstawili swoją interpretację komiksu

Antologia "Batman: Świat" to wydawnictwo, w którym twórcy komiksowi z różnych krajów przedstawią swoją interpretację Batmana w opowieściach charakterystycznych dla ich kultur. Premiera nieprzypadkowo przypadła na 14 września - tuż przed Dniem Batmana.

Batman jest ikoną popkultury, obecną w niej od ośmiu dekad. Elastyczność świata Mrocznego Rycerza pozwala na niezliczone interpretacje mitu bohatera walczącego, pod wpływem osobistej tragedii, z niesprawiedliwością. Na cześć tego superbohatera wydawnictwo DC Comics w 2013 roku ustanowiło Dzień Batmana, który na całym świecie jest okazją do świętowania fenomenu tej postaci. W tym roku święto przypada 18 września.

Batman w Polsce - specjalna antologia na tegoroczny Dzień Batmana

"Batman: Świat" zabiera czytelników do Ameryki Północnej, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Polski, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chin, Korei Południowej i Japonii. W albumie zaprezentowane zostaną historie o Batmanie autorstwa zespołów kreatywnych z całego świata, rozgrywające się w ich rodzimych krajach. Każda z wersji albumu "Batman: Świat" będzie miała również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego. Twórcy odpowiadający za rozgrywającą się w Polsce historię z Batmanem to Piotr Kowalski (rysunki), Tomasz Kołodziejczak (scenariusz) oraz Brad Simpson (kolory).

Zobacz wideo Ogłaszamy (kulturalnie) koniec wakacji. Jeśli przegapiliście któryś z tych tytułów, warto nadrobić. Są też nowości

W tym miesiącu nakładem wydawnictwa Egmont ukazał się już "Batman/Fortnite: Punkt Zerowy", a 29 września premierę będzie miał pierwszy tom albumu "Batman Death Metal" - komiks autorstwa Scotta Snydera i Grega Capullo.

Więcej o: