Superman jest biseksualny. W najnowszym numerze komiksu zwiąże się z mężczyzną

Jonathan Kent, czyli najnowsze wcielenie Supermana, jest biseksualny. W najnowszym numerze komiksu "Superman: Son of Kal-El" Człowiek ze Stali, który przez lata był ucieleśnieniem heteroseksualnego superbohatera, zwiąże się z przyjacielem - Jayem Nakamurą, wyjawia DC Comics.

Jonathan Kent, czyli syn Clarka Kenta i Lois Lane, po raz pierwszy został Supermanem w lipcu tego roku. - Pomysł zastąpienia Clarka Kenta innym zwykłym białym wybawcą wydawał się straconą szansą - powiedział Tom Taylor, scenarzysta serii "Superman: Son of Kal-El" w wywiadzie dla "New York Times".

Scenarzysta: Każdy zasługuje na to, by zobaczyć siebie w bohaterach

Kim jest Jay Nakamura? To reporter, który pojawia się po raz pierwszy w trzecim numerze "Superman: Son of Kal-El". Teraz ma zaopiekować się Kentem po tym, jak "wypalił się psychicznie i fizycznie, próbując ocalić wszystkich, których jest w stanie uratować". Okazuje się, że także Nakamura ma specjalne moce.

Seksualność Kenta to nie jedyny sposób, w jaki twórcy chcą zmienić postać Supermana. Ostatnio protestował przeciwko deportacji uchodźców, przerwał strzelaninę w szkole średniej i próbował gasić pożary, które były przyczyną kryzysu klimatycznego.

- Zawsze mówiłem, że każdy potrzebuje bohaterów i każdy zasługuje na to, by zobaczyć siebie w bohaterach i jestem bardzo wdzięczny DC i Warner Bros, że podzielają ten pomysł - podkreślił Taylor w oświadczeniu, dodając:

Symbol Supermana zawsze oznaczał nadzieję, prawdę i sprawiedliwość. Dziś ten symbol reprezentuje coś więcej. Dziś coraz więcej ludzi może zobaczyć siebie w najpotężniejszym superbohaterze w komiksach.
Zobacz wideo "Wesele" w kinach. Wojciech Smarzowski zaczynał jako operator. Po drodze dostał Fryderyka za teledysk dla Myslovitz

Postać Supermana po raz pierwszy pojawił się w magazynie "Action Comics vol. 1" #1 w czerwcu 1938 roku. Najnowszy numer "Superman: Son of Kal-El" pojawi się na rynku 9 listopada.

Więcej o: