W warszawskiej komunikacji nie zobaczysz reklamy nowej książki Remigiusza Mroza. "Obraża uczucia religijne"

Remigiusz Mróz wydaje siódmy tom opowieści o komisarzu Wiktorze Froście, ale - jak sam poinformował - nie wszędzie będzie można zobaczyć nową okładkę książki. "Gazeta Wyborcza" ustaliła, że na pokazywanie reklam nie zgodził się Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

"Tego się najstarsi górale nie spodziewali – miasto zablokowało nam reklamę w komunikacji miejskiej, bo okładka 'Przepaści' obraża uczucia religijne" - napisał na Facebooku Remigiusz Mróz i dodał:

Czyli kolejny level życia w Polsce osiągnięty. ;)

Nowego Mroza nie będzie w stołecznych tramwajach

Chodzi o okładkę jego najnowszej książki zatytułowanej "Przepaść", której premiera zaplanowana jest na 27 października. Można na niej zobaczyć górski krajobraz, a obok nazwiska autora znajduje się zakrwawiony medalik z Maryją.

Uzasadnienie? Przedstawiciele warszawskiego ZTM uznali, że okładka może obrażać uczucia religijne i przekonują, że nie jest to nietypowa decyzja. - Medalik jest niewielki, niemniej jednak jest widoczny. Pasażerowie WTP są osobami o różnej wrażliwości, nie chcemy urazić niczyich uczuć, stąd taka decyzja - tłumaczy "Wyborczej" rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie Tomasz Kunert. To oznacza, że ani w metrze, ani w autobusach i tramwajach nie będzie reklamowany najnowszy kryminał Mroza.

Przeczytaj więcej na stronie poznańskiego wydania "Gazety Wyborczej"

Zobacz wideo Adam Woronowicz wymiata z monologiem o jajkach. W serialach jak "The Office" to obsada jest kluczowa [POPKultura+]

A o czym opowiada Mróz w "Przepaści"?

"W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Ostatnim razem widziana była przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem przepadła bez wieści. Był to jej pierwszy wyjazd w góry, miała zamiar spędzić w nich tylko weekend, a w Zakopanem pojawiła się sama – mimo to wedle ustaleń policji szła czerwonym szlakiem w towarzystwie czterech mężczyzn. Sprawę prowadzi Wiktor Forst, który odtwarza trasę dziewczyny z nadzieją, że odnajdzie ją żywą. Nie trafia na żadne poszlaki, odkrywa jednak w Tatrach coś, co rzuci nowe światło na zbrodnię sprzed lat…" - można przeczytać na stronie wydawcy. Obecność medalika jest zatem tajemnicą i żeby odkryć, jakie jest powiązanie przedmiotu z historią śledztwa, trzeba sięgnąć po książkę.

Więcej informacji o książkach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Remigiusz Mróz to jeden z najpopularniejszych polskich autorów. Ma na koncie m.in. serię o komisarzu Froście, specjaliście od czytania ludzkich gestów, mimiki twarzy i wszelkich ruchów Gerardzie Edlingu, a także o prawniczce Joannie Chyłce. Tę ostatnią postać w serialowej ekranizacji zagrała Magdalena Cielecka. W maju tego roku osoba zajmująca się produkcją z ramienia TVN potwierdziła Gazeta.pl, że Robert Więckiewicz zagra główną rolę w serialu "Behawiorysta" - wcieli się w Edlinga. O tym, że szykuje się ekranizacja któregoś ze śledztw Frosta mówi się od kilku lat, ale na razie ani film, ani serial nie powstały.

<<Reklama>> Ebooki Remigiusza Mroza dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: