Jak zrealizować noworoczne postanowienia? Najlepsze książki motywacyjne

Nowy Rok to czas postanowień i obietnic składanych samych sobie. Niestety, często kończy się to tym, że większość z nich nigdy nie zostaje zrealizowana. Znasz ten scenariusz? Być może w tym roku będzie inaczej, jeżeli odpowiednio się przygotujesz do realizacji swoich noworocznych postanowień. Mogą w tym pomóc książki motywacyjne.

James Clear, "Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty"

Zwykle podstawą pozytywnych zmian w życiu jest umiejętność wyrobienia sobie odpowiednich nawyków. James Clear opowiada o sile nawyków, o tym, jak pracuje ludzki umysł, a także przedstawia 4 kroki do zmiany swojego zachowania. Jeśli chcesz zmienić swoje życie na lepsze, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać - to idealna propozycja dla Ciebie. Ta pozycja udowadnia, jak istotne są małe zmiany i uczy, jak porzucić złe nawyki i zastąpić je tymi dobrymi. 

Zobacz wideo Donald Tusk opowiada o swojej najnowszej książce "Wybór"

Anthony Robbins, "Obudź w sobie olbrzyma"

Autor tej książki jest cenionym ekspertem od psychologii zmian oraz rozwoju osobistego. Przesłaniem "Obudź w sobie olbrzyma" jest uświadomienie czytelnikowi, jak duży wpływ ma na, co robi, co myśli i w jakiej sytuacji się znajduje. Znajdziesz tutaj przekonujące wskazówki do tego, jak znaleźć w sobie siłę na życiowe zmiany w kontekście umysłowym, emocjonalnym, a także fizycznym. Anthony Robins przedstawia konkretne metody samodoskonalenia, które pomagają osiągnąć założony cel i kontrolować własne przeznaczenie.  

Jay Shetty, "Zacznij myśleć jak mnich"

Jay Shetty to jeden z popularniejszych współcześnie mówców motywacyjnym, znany jest również ze swojego podcastu On Purpose i vlogów, które regularnie publikuje na kanale YouTube. Przed laty był on mnichem w hinduskim aśramie, a wiedzę, zdobytą podczas swojego zakonnego życia, przedstawił w książce w formie sprawdzonych porad motywacyjnych. Książka mówi o tym, jak porzucić swoje stare przyzwyczajenia, wzmocnić mocne strony, pokonać słabości i zacząć praktykować wdzięczność. 

Robert Kiyosaki, "Bogaty ojciec, biedny ojciec"

To kolejna klasyczna pozycja z listy książek motywacyjnych. Jeżeli w kolejnym roku chcesz zmienić swoją sytuację finansową, zarabiać więcej, zmienić pracę, znaleźć swoje powołanie - to idealna propozycja dla Ciebie. Robert Kiyosaki to miliarder, który skupia się na edukacji finansowej swoich czytelników. Znajdziesz tu motywację do rozpoczęcia własnego biznesu, zdobędziesz wiedzę o tym, co zrobić by pieniądze pracowały na Ciebie, a nie odwrotnie. To światowy bestseller, który szybko wstrząsnął światem finansów. Przez wielu edukatorów i mówców motywacyjnych ta książka to absolutne #mustread. 

Brian Tracy, "Maksimum osiągnięć"

Brian Tracy od czasów swojej młodości ciekawił się tym, dlaczego część osób bardzo łatwo osiąga sukces, a inny nigdy nie do tego etapu życia nie dojdą. Nieustannie badał i poszerzał swoją wiedzę dotyczącą nierówności stanu posiadania, szczęścia i wpływów. Ta książka to efekt jego wieloletnich fascynacji i strategii, którą samodzielnie opracował. Znajdziesz tutaj praktyczne wskazówki, jak zyskać poczucie szczęścia, wolności i spokoju. Autor radzi także, jak zwiększyć pewność siebie i ostatecznie - osiągnąć sukces. "Maksimum osiągnięć" to kompendium wiedzy o tym, jak ruszyć w kierunku najlepszej wersji siebie. 

Charles Duhigg, "Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie"

Kluczem do trwałych zmian w życiu osobistym jest umiejętność wykształcenia nowego nawyku i trwania przy nim. Palenie papierosów, scrollowanie Facebooka, zajadanie emocji - to wszystko robimy nawykowo. Co, jeśli zamiast takich przyzwyczajeń, wdrożylibyśmy w życie wartościowe nawyki? Autor udowadnia, że mogą one diametralnie zmienić życie i pomóc w osiągnięciu wymarzonych celów. Książka jest oparta o merytoryczną wiedzę popartą badaniami i ciekawe przykłady z zakresu socjologii i marketingu.

Natalia de Barbaro, "Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie"

To propozycja skierowana do kobiet poszukujących drogi do samych siebie. Natalia de Barbaro to ceniona psycholożka, która podbiła serca czytelników swoimi felietonami w Wysokich Obcasach. W tej książce stara się pomóc kobietom odnaleźć w życiu radość i zaufać swojej intuicji. "Czuła przewodniczka" to książka psychologiczna, ale przybrana w poetyczne, ciepłe słowa. Czasami pokazuje bolesną prawdę, czasami wzrusza, ale przede wszystkim pozwala spojrzeć na swoje życie w nowy sposób. 

Nick Vujicic, "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń"

Jeżeli największą siłę do działania dają Wam historie innych ludzi, ta książka da Wam siłę na długi czas. Nick Vujicic to mówca motywacyjny, który cierpi na rzadkie schorzenie, które objawia się brakiem kończyn. Mimo swojej niepełnosprawności prowadzi bardzo aktywne życie, osiągnął szereg sukcesów i zakłada sobie kolejne ambitne cele. Nick pisze przewrotnie "Nie mogę położyć ręki na Twoim ramieniu, żeby dodać Ci otuchy, ale mogę mówić szczerze, prosto z serca" i rzeczywiście to robi. Ta książka to duża dawka motywacji do codziennego pokonywania swoich ograniczeń i życiowych trudności.

<<Reklama>> Ebooki motywacyjne dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: