Igo debiutuje solo. Tytuł pierwszego singla nie jest przypadkowy

Po wieloletniej współpracy z chłopakami z zespołu Clock Machine oraz kooperacji w elektronicznym duecie Bass Astral x Igo, Igor Walaszek postanowił zadebiutować po raz kolejny - tym razem solo. Pierwszym singlem zwiastującym pierwszy solowy album wokalisty jest utwór "Helena".

Tytuł singla nie jest przypadkowy. Helena to imię córeczki Igo, która przyszła na świat pod koniec 2021 roku.

"Helena" - zobacz teledysk do singla Igo

 

Wiadomość o dziecku była dla Igo i jego żony wyjątkowa. Igo mówi:

Utwór przeszedł wiele metamorfoz i miał wiele rozpoczętych tekstów. Za każdym razem kiedy wydawało nam się że już to mamy, wyczuwałem że warto jeszcze poczekać, że w moim życiu wydarzy się coś jeszcze, co nada utworowi emocjonalnego blasku. Doskonale pamiętam moment, w którym dowiedziałem się, że moja żona jest w ciąży. To był zdecydowanie ten moment. W ciągu kilku godzin miałem skończony zupełnie nowy tekst, który po prostu ze mnie wypłynął. To są te momenty, za które kocham sztukę - momenty prawdziwej szczerości. Premiera ma miejsce dokładnie miesiąc po narodzinach małej. Przypadek? Nie chcę wierzyć w takie przypadki.
Zobacz wideo Polacy nie gęsi i swoje seriale mają. Ta produkcja popularnością u nas przebiła międzynarodowy hit

Za muzykę do utworu odpowiedzialni są Bartosz Dziedzic i Aleksander Krzyżanowski – autorzy ostatniego hymnu Męskiego Grania. Igo był członkiem Męskie Granie Orkiestra 2019 i 2020.

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

O tym, że po sześciu latach producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek podjęli wspólną decyzję, że pora rozwiązać grupę Bass Astral X Igo, dowiedzieliśmy się w sierpniu zeszłego roku. Z Clock Machine, czyli z grupą, którą założył w 2009 roku, wydał z kolei trzy albumy studyjne, "Greatest hits" (2014), "Love" (2016) i "Prognozy" (2019).

Więcej o: