Gabriel Garcia Márquez ukrywał przed światem sekret. Ma na imię Indira. Potwierdziło to dwóch krewnych noblisty

Kolumbijski pisarz Gabriel Garcia Márquez, laureat Nagrody Nobla, przez dziesięciolecia ukrywał przed opinią publiczną to, że miał córkę. Informację teraz ujawnił kolumbijski dziennik "El Universal", a agencja Associated Press potwierdziła ją u dwojga krewnych autora "Stu lat samotności".

García Márquez, który zmarł w Meksyku w 2014 roku, przez ponad pięć dekad był żonaty z Mercedes Barcha. Para miała dwoje dzieci: Rodriga i Gonzala. Przez większość swojego życia mieszkali w stolicy Meksyku.

Gabriel García Márquez ma córkę, która jest producentką filmową

W niedzielnym wydaniu gazety "El Universal" można było przeczytać, na co powołuje się m.in. Hollywood Reporter, że na początku lat 90. Garcíi Márquezowi urodziła się córka. Jej matką jest Susana Cato, pisarka i dziennikarka, która pracowała z kolumbijskim pisarzem nad dwoma scenariuszami filmowymi, a także przeprowadziła z nim wywiad do magazynu w 1996 roku. Cato i García Márquez nazwali swoją córkę Indira, kobieta ma teraz niewiele ponad 30 lat i używa nazwiska swojej matki.

Zobacz wideo Popkultura odc. 98

Indira Cato jest producentką filmów dokumentalnych w stolicy Meksyku, zdobyła kilka nagród za film dokumentalny z 2014 roku o migrantach przechodzących przez Meksyk.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Shani García Márquez, jedna z siostrzenic pisarza, powiedziała AP, że od lat wiedziała o swojej kuzynce Indirze, ale nie wspomniała o niej w mediach, ponieważ jej rodzice zawsze prosili ją o dyskrecję w sprawach życia osobistego wuja. Bratanek noblisty Gabriel Eligio Torres García przyznał, że kontaktuje się z Indirą Cato za pośrednictwem mediów społecznościowych, chociaż nigdy nie spotkał jej osobiście. O istnieniu trzeciego dziecka wuja miał się dowiedzieć od jego synów podczas jednego z rodzinnych zjazdów. 

Inni członkowie rodziny Garcíi Márqueza, cytowani przez "El Universal", powiedzieli, że wcześniej nie rozmawiali o córce pisarza "z szacunku" dla Mercedes Barcha, która zmarła w sierpniu 2020 roku. Torres García powiedział, że matka Indiry Cato, Susana, również była dyskretna w sprawie pochodzenia córki, aby trzymać ją z dala od zainteresowania mediów.

Gabriel García Márquez to laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 1982 roku za "powieści i opowiadania, w których fantazja i realizm łączą się w złożony świat poezji, odzwierciedlającej życie i konflikty całego kontynentu". Do jego najbardziej znanych dzieł należą "Sto lat samotności" i "Miłość w czasach zarazy".

<<Reklama>> Ebook i audiobooki Gabriela García Márqueza dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: